Придивляємося смартфони з максимальною автономністю в різних цінових категоріях.
Сучасні смартфони в рази потужніші своїх попередників, особливо, якщо згадати моделі 3−5-річної давності. Але питання автономності стоїть так само гостро.
Більшість людей звикли, що їх смартфони працюють не більше одного світлового дня. Тому павербанки стали звичним атрибутом навіть для найнепросунутіших користувачів.
Однак, справа поступово зсувається з мертвої точки. І справа тут не тільки в тому, що iOS і Android з кожною новою версією можуть похвалитися все більш ефективним енергозбереженням.
Якщо раніше смартфони з акумуляторами ємністю 4000 мАг і вище були буквально дивовижними звірами (і, як правило, важкими цеглинами), то сьогодні все змінюється.
4000 мАг примудряються втискувати в досить тонкі корпуси сучасних флагманів. І не тільки флагманів. Не рідкість нині й смартфони з батареями в 5000 мАг. А значить, все більше шансів на те, що ваш смартфон спокійно пропрацює два дні замість звичного одного.
НВ вибрало п’ять найкращих смартфонів з великими акумуляторами в різних цінових категоріях.
ASUS ZenFone 6
Від 18 тис. грн

Одна з найкращих новинок цього року. Без перебільшення.
Топове залізо (включно зі Snapdragon 855), інноваційна поворотна камера, пристойний екран і симпатичний дизайн — вже чимало плюсів за такі гроші.
Але є ще одна обставина.
ZenFone 6 заслуговує місце в нашому рейтингу смартфонів-довгожителів завдяки акумулятору ємністю 5000 мАг. Новий флагман ASUS спокійно «живе» два дні при досить активному навантаженні. Додайте до цього досить ефективну швидку зарядку, і ви отримаєте смартфон мрії для тих, хто хоче рідше згадувати про розетки.
Samsung Galaxy M20
5500 грн

Samsung вирішив авторитетно вступити в суперечку за гаманці громадян середнього достатку і повоювати на території, де давно правлять бал Xiaomi, Meizu тощо.
Galaxy M20 коштує досить скромних грошей для своїх чималих можливостей. Тут і непоганий процесор, і цілком пристойна камера. І досить якісний екран. І такі «плюшки» як NFC і Type-C (уконкурентів за ці гроші вони зустрічаються рідко).
Але Samsung цього всього здалося мало, тому Galaxy M20 може похвалитися ще й акумулятором ємністю 5000 мАг.
Samsung Galaxy S10 Plus
Від 32 тис. грн

Для повноти картини включаємо в наш список флагман Samsung. Це практично ідеальний смартфон. При дотриманні двох умов, звичайно. По-перше, ви повинні мати у своєму розпорядженні значну суму для покупки одного з найдорожчих смартфонів на ринку. По-друге, ви повинні знайти в своїй душі смиренність з тим фактом, що розкішний Super AMOLED екран корейського флагмана спотворений двома дірками в правому верхньому куті.
Xiaomi Redmi Note 7
Від 5500 грн

Розумна робоча конячка від Xiaomi з акумулятором ємністю 4000 мАг. У багатьох користувачів, які не грають в ігри і взагалі не особливо гвалтують смартфон, Redmi Note 7 буде спокійно працювати два дні.
В іншому — це міцний середняк із «залізом» без особливих претензій. Тут Qualcomm Snapdragon 660, непоганий екран і цілком гідна камера. Якщо, звичайно, не порівнювати її з Huawei P30 Pro або іншими флагманами.
Sigma mobile X-treme PQ24
Від 3200 грн

Варіант для найощадливіших. Тут посереднє залізо і не особливо вражаючий дизайн. Зате акумулятор ємністю 5000 мАг гарантує два дні роботи у активних користувачів і 3−4 у, скажімо так, пасивних (без підтексту, чесне слово).
А ще тут захищений корпус — від води, пилу і ударів. Не те що б з цим телефоном варто відправляти на спецоперацію в джунглі, але любителі дзвонити під дощем без парасольки або жбурляти телефон у пісок на пляжі, будуть задоволені.