Телефон збирає інформацію про вас навіть з відключеними WiFi та GPS – експерт з кібербезпеки

  647

  Днями Facebook визнав, що прослуховував голосові повідомлення користувачів. Наскільки поширене “стеження” технологічних компаній за споживачами і як можна від цього захиститись, розповів Віталій Якушев, експерт з кібербезпеки.

  Віталій Якушев наголосив, що стеження за споживачами веде не лише Facebook, і це – дуже поширене явище.

  “У п’ятьох найдорожчих компаніях світу – Facebook, Apple, Amazon, Google та Microsoft – майже у всіх компаніях вже казали, що так, ми слухаємо ваші розмови, ми слухаємо голосові команди, які ви даєте голосовим помічникам, для того щоб надавати вам послуги. Так, їх приперли і змусили це визнати, але вони це вже сказали”, – зазначив експерт.

  Він додав, що певною мірою це навіть логічно, адже споживачі здебільшого користуються послугами цих компаній на безоплатній основі.

  “У кібербезпеці є таке правило: якщо ви не сплачуєте за товар, то ви самі – товар. Якщо ви користуєтеся якимось сервісом безкоштовно, а ця компанія коштує декілька сотень мільярдів доларів, треба задавати собі питання, звідки вона ці кошти отримує. За рекламу, яку вона видає дуже якісно, а рекламу вона видає тому, що вона має доступ до ваших приватних даних. Вона зчитує усі повідомлення, усю інформацію”, – розповів Віталій Якушев.

  Втім споживач має право дізнатись, якою інформацією володіє про нього компанія, і навіть може вимагати видалення цієї інформації.

  “Є держави, групи держав, наприклад, ЄС, які заводять нові законодавства, створюють GDPR –регламент з захисту персональних даних громадян ЄС, де вказано, що ми, хоча і не входимо до Євросоюзу, можемо, як користувачі, запитати у Фейсбука чи Гугла інформацію, яку вони про нас мають, а також можемо вимагати видалення цієї інформації з їхніх баз даних”, – пояснив експерт.

  Віталій Якушев розповів, що навіть якщо у вас будуть вимкнені системи GPS, WiFi, мобільного інтернету, інформацію про ваше місцезнаходження можна буде вирахувати через ваших друзів, які перебувають поруч.

  “Є лише один варіант стовідсотковий – вийняти акумулятор з цього гаджета. Якщо ви відключаєте WiFi або GPS – інформація збирається за допомогою мобільного зв’язку”, – пояснив він.

  Нагадаємо, днями з’ясувалось, що Facebookзалучав сотні підрядників, щоб розшифровувати голосові повідомлення користувачів мережі.

  Источник: ukr.radio


  • не пропусти

  • магазин