Прикрутили гайки: Apple забороняє користувачам змінювати акумулятори iPhone самостійно

  651

  Політика Apple щодо ремонту iPhone вже неодноразово піддавалася критиці з боку користувачів. Утім, це не зупиняє спроби корпорації зобов’язати покупців звертатися тільки в фірмові сервісні центри.

  Новим об’єктом “атаки” стали акумулятори популярної лінійки смартфонів, самостійна заміна яких тепер може обернутися для власника неприємним сюрпризом.

  Таке блокування виявило видання iFixit, відоме своїми регулярними розбірками популярних смартфонів і гаджетів. Блокуванню піддаються акумулятори, в яких немає мікроконтролера Texas Instruments з унікальним ключем аутентифікації.

  Смартфони, на яких сталося блокування акумулятора, не показують кількості циклів перезарядки, максимальну місткість та пікову продуктивність. Замість цього в пункті меню “Акумулятор” відображається попередження про необхідність ремонту iPhone в авторизованому сервісному центрі Apple.

  Прикрутили гайки: Apple забороняє користувачам змінювати акумулятори iPhone самостійно - фото 346341

  Подібна ситуація, за даними джерела, спостерігається на iPhone XR, iPhone XS і iPhone XS Max, що працюють під управлінням iOS 12 або бета-версії iOS 13. Починаючи з iOS 10 Apple почала блокувати доступ до інформації про стан акумулятора для більшості додатків з App Store.

  Самостійна заміна на оригінальний акумулятор з “донорського” пристрою також не виправить помилки, оскільки ремонт повинен здійснюватися винятково за допомогою спеціального обладнання в офіційних сервісних центрах компанії. За словами експертів, Apple прив’язує серійні номери акумуляторів до iPhone ще на етапі виробництва. Єдиний спосіб не отримувати сповіщень про необхідність ремонту – звертатися винятково до авторизованих сервісних центрів.

  Apple опублікований фахівцями iFixit звіт не прокоментувала.

  Джерело Радіо Максимум


  • не пропусти

  • магазин