Wi-Fi не вистачає частот – українці вечорами залишаються без інтернету

  1218

  Українці ризикують залишитися без домашнього бездротового інтернету. Через широке розповсюдження мереж Wi-Fi. В густонаселених містах вже зараз спостерігаються серйозні проблеми зі стабільністю підключення пристроїв, пише ITsider.com.ua.

  За словами голови правління Інтернет-асоціації України (ІнАУ) Олександра Федієнко, в багатоквартирних будинках користуватися «вайфай» практично неможливо, особливо вечорами, коли городяни масово підключаються до домашніх мереж.

  Глобальна проблема

  В Україні ситуація ускладнюється занадто інтенсивним розвитком технології, яка не в останню чергу пов’язана з серйозним відставанням нашої країни в частині впровадження 3G / 4G-інтернету. Вийшло так, що споживання змістилося в бік мобільних пристроїв, але стільникова інфраструктура виявилася до цього не готова. І люди знайшли зручну альтернативу – хот-споти (від англійського hot-spot – «гаряча точка»). Що в кінцевому підсумку призвело до сильного «зашумлення» радіочастотного діапазону.

  Втім, проблеми відчувають не тільки українські користувачі. Світові технологічні гіганти днями попросили FCC – американського телеком-регулятора – виділити для Wi-Fi стандарту нові радіочастоти, повідомив The Verge.

  Серед тих, хто звернулися – Apple, Google, Facebook, Microsoft, HP, Qualcomm, Intel, Broadcom і Marvel. Ці компанії переконані, що для якісної роботи пристроїв віртуальної (VR) і доповненої (AR) реальності знадобиться більше радіочастотного ресурсу (РЧР).

  FCC ще в жовтні минулого року вирішила відкрити для неліцензійного використання діапазон 6 гігагерц (ГГц). Але це крок викликав критику з боку супутникових і мобільних операторів, які наполягають на аукціоні. Адже для запуску новітнього мобільного стандарту 5G потрібно дуже багато РЧР.

  Дев’ять згаданих компаній запевнили, що всі зможуть уживатися в новому спектрі. Вони запропонували випускати чіпи з низькою потужністю (Very Low Power), які не створюватимуть перешкоди іншим радіопристроїв. Але дозволять передавати дані на швидкості до 2 Гбіт/с на відстані близько трьох метрів.

  Хто винен і що робити

  У нашій країні Wi-Fi може працювати в двох діапазонах частот – 2,4 ГГц і 5 ГГц. Однак близько 80% всіх приладів підтримують більш «низький» спектр, поділився своїми оцінками Олександр Федієнко.

  До того ж багато споживачів купили і встановили в своїх будинках несертифіковані роутери, які і створюють перешкоди. Навіть якщо екран смартфона або ноутбука показує повне Wi-Fi-покриття, швидкість передачі або занадто низька, або взагалі падає до нуля.

  Довго не розбираючись в тому, чому домашній «вайфай» працює погано, наші співвітчизники відразу ж починають нарікати на провайдерів, розповів глава ІнАУ. Які як раз не несуть відповідальність за роботу Wi-Fi.

  Переконатися в цьому досить просто. Достатньо лише перевірити і порівняти швидкість з’єднання по кабелю, який заходить в квартиру, і підключившись до Wi-Fi. Для цього можна використовувати сайти або додатки Speedtest або OpenSignal. І якщо швидкість по кабелю і «по повітрю» занадто відрізняється – припустимо, на порядок – то проблема саме в «забрудненості» ефіру.

  Голова правління ІнАУ – найбільшого в країні об’єднання інтернет-провайдерів – порадив. По-перше, при покупці Wi-Fi-роутера потрібно переконатися, що він сертифікований в Україні.

  Всі побутові прилади з радіомодулями, що потрапляють на прилавки наших магазинів, повинні проходити перевірку Українського державного центру радіочастот. Відповідну наклейку можна знайти на корпусах смартфонів, ноутбуків і інших гаджетів.

  Варто також вибирати роутери з підтримкою діапазону 5 ГГц – і в налаштуваннях вибрати саме його. Все ж на ці смуги доводиться поки лише 20% пристроїв, що підключаються до Wi-Fi в нашій країні, зазначив Олександр Федієнко. Але рано чи пізно «закінчиться» і цей спектр. Тому і нам не завадило б взяти приклад американських колег.

  Слово за урядом

  В даний час в Україні діапазон 6 ГГц зайнятий. У ньому «живуть» як спецкористувачі, так і мобільні оператори, які за допомогою настільки «високих» радіочастот пов’язують базові станції між собою. Надалі, впевнений голова правління ІнАУ, доцільно перейти з бездротового на кабельне – оптоволоконное – з’єднання. Тим більше це стане актуально при переході до 5G.

  Для того, щоб 6 ГГц став доступний в Україні для Wi-Fi, потрібні зміни в нормативній базі. Поки за це питання відповідають відомства не бралися. А варто було б, враховуючи лобістські можливості перерахованих вище всесвітньо відомих технологічних компаній.

  Через три-чотири роки 6 ГГц для Wi-Fi цілком може стати загальногалузевим стандартом, припустив Олександр Федієнко. І добре б, щоб Україна встигла до того часу підготуватися відповідним чином.

  У Національній комісії регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) готові вивчити дане питання. Глава цього відомства Олександр Животовський зазначив, що в світі розподіл радіочастот за технологіями і регіоном регулює World Radiocommunication Conference.

  На наступному засіданні цієї конференції, запланованому цієї осені, WRC затвердить «високі» частоти для 5G в нашому регіоні, повідомив голова НКРЗІ. «Якщо такі девайси з частотами з’являться і будуть затверджені міжнародними органами – будемо аналізувати наш план РЧР та звичайно сприяти», – пообіцяв він.  +
  +
  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин