Найстаріший живий організм — древня сосна Мафусаїл

969

Народжувалися й гинули цивілізації, спалахували і гасли революції, здіймалися в небо «гриби» ядерних вибухів, а на схилі гори White Mountain у Каліфорнії всі ці тисячоліття жила і живе сосна – найдавніше дерево Землі. Могла б вона говорити, багато повчального, напевно, змогла б розповісти. Але мовчить сосна, і тільки гілки її шумлять під поривами вітру.

До національного парку Ancient Bristlecone Pine Forest дістатися непросто. Він лежить в стороні від стовпових туристичних доріг, досить високо в горах і велику частину року закрито через снігові замети. Саме в цьому заповіднику ростуть найдавніші дерева нашої планети. Їх вік вимірюється тисячами років, а найстаршому на ім’я Мафусаїл зараз 4772роки.

Дерево названо по імені одного з біблійних персонажів, який прожив 969 років. Зараз ця сосна вважається найстарішим індивідуальним живим організмом на нашій планеті.

Дерево виявив в 1953 році вчений Едмунд Шульман, який через п’ять років опублікував про нього статтю в журналі «National Geographic». Світова слава, що обрушилась на сосну ледь не погубила дерево, оскільки кожен відвідувач намагався взяти на пам’ять шматочок кори або гілку. Дерево сильно постраждало за ті роки, поки доступ до нього був відкритий для всіх і на ньому стояла табличка, що засвідчує вік. На даний момент точне місцезнаходження Мафусаїла тримається в найсуворішому секреті, щоб уникнути вандалізму.

Найстаріший живий організм — древня сосна Мафусаїл (1)

Найстаріший живий організм — древня сосна Мафусаїл (2)

Найстаріший живий організм — древня сосна Мафусаїл (3)

Найстаріший живий організм — древня сосна Мафусаїл (4)


• не пропусти• новини партнерів