Топ – 10. Найбільш відвідувані національні парки США (10 фото)

18359

Сполучені Штати Америки займають третє місце в світі за величиною своєї території. Величезна площа країни проходить через Північноамериканський континент від Атлантичного до Тихого океану. У поєднанні з північно-західною Аляскою і тропічними Гаваями вона складає унікальний природний портрет, що складається практично з усіх відомих кліматичних зон.

Тундрову рослинність північної Аляски , широколисті ліси Аппалачів, хвойні – Кордильєр, тропічні – Приатлантичної низовини, західні – лісостепу, пустелі та напівпустелі Мексиканського нагір’я – все це можна побачити в межах США .

Туристів з усього світу в північноамериканській країні приваблюють величні міста, мальовничі ландшафти, численні фестивалі, історичні та архітектурні пам’ятки. Природні пам’ятки США включають в себе величезну кількість різноманітних географічних об’єктів. Водоспади, гейзери, озера, печери, болота, гори, річки, пустелі, долини, вулкани. Національні парки країни відносяться до розряду найбільш цікавих і концентрованих місць спостереження за живою американською природою. Щороку їх відвідують мільйони осіб. Точне число підраховується Службою національних парків США. Таким чином, формується рейтинг найбільш популярних туристичних об’єктів природного характеру. В даний час в країні функціонує 58 парків. Десятка найбільш відвідуваних національних парків США, за даними за 2012 рік, виглядає наступним чином:

Найбільш відвідувані національні парки США.

1. Грейт-Смокі-Маунтінс (9.685.829)

Національний парк Грейт-Смокі-Маунтінс розташовується в двох американських штатах – Північна Кароліна і Теннессі, в гірській системі Аппалачі. Українською це означає – «Великі Димчасті гори».Парк являє собою біосферний резерват, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО. По його території проходить найдовший пішохідний маршрут у світі – Аппалачівська стежка . Парк на 95 відсотків покритий лісами – широколистяними, змішаними, ялицево-смерековими і дубово-сосновими. У парку мешкає велика кількість тварин і птахів. На території Великих димчастих гір розташовуються історичні райони з будівлями XIX – першої половини XX століття.

great-smoky-mountains-1

great-smoky-mountains-2

2. Гранд-Каньйон (4.421.352)

Національний парк Гранд-Каньйон був утворений навколо Великого каньйону річки Колорадо 19 лютого 1919. Площа парку становить близько п’яти тисяч квадратних кілометрів. Найбільш відвідуваною частиною Гранд-Каньйону є його південний край. У цій частині парку знаходиться велика кількість оглядових точок, для пішохідних прогулянок доступно близько п’ятдесяти кілометрів доріг. ЮНЕСКО оголосив парк об’єктом Всесвітньої спадщини. Багатобарвні шари оголених гірських порід каньйону показують геологічну історію планети останніх 10 мільйонів років.

grand-canyon-1

3. Йосеміті (3.853.404)

Національний парк Йосеміті знаходиться на західних схилах гірської системи Сьєрра-Невада, в Каліфорнії .Майже вся територія парку (90%) належить до зони дикої природи. Йосеміті славиться своїми гранітними скелями, річками, водоспадами і гаями. Територія парку представлена п’ятьма природними зонами: густим чагарником, нижнім і верхнім гірським лісом, субальпійським і альпійським поясом рослинності. У верхній частині Йосеміті, по гребенях гір, проходять пішохідні туристичні маршрути.Скелелази можуть спробувати свої сили на гранітній скелі Ель-Капітан.

yosemiti-1

yosemiti-2

4. Єллоустонський національний парк (3.447.729)

Єллоустонський національний парк був відкритий 1 березня 1872. Він є першим національним парком в світі і охороняється ЮНЕСКО, як міжнародний біосферний заповідник. Територія Єллоустон розташовується в трьох штатах – Айдахо, Вайомінг і Монтана. Його ландшафт відображає наслідки вулканічної активності земної мантії, що відбувалася протягом 17 мільйонів років. Територія парку має у своєму розпорядженні три тисячі гейзерів, це дві третини гейзерів усього світу, і десять тисяч геотермальних джерел. У Єллоустоні досі відбуваються невеликі землетруси. Тим не менш, на території парку працюють численні готелі, магазини, заправні станції та кемпінги.

yellowstone-1

yellowstone-2

5. Рокі-Маунтін (3.229.617)

Національний парк Рокі-Маунтін знаходиться в штаті Колорадо. По його території протікає однойменна річка і проходить умовна континентальна межа, що відокремлює басейн Тихого від басейну Атлантичного і Північного Льодовитого океану. Парк відомий своїми мальовничими краєвидами, які відкриваються на Скелясті гори, численними гірськими дорогами, ріками та озерами. Східна частина парку відрізняється сухим кліматом і гірським рельєфом, західна – достатком вологи і лісів. Найбільш часто зустрічається у Рокі-Маунтін дерево – сосна. У парку живуть благородні олені, товсторіг. барани, білки, можна побачити різні види колібрі.

rocky-mountain-1

rocky-mountain-2

6. Зайон (2.973.607)

Національний парк Зайон (або Сіон) займає територію 593 км². Він розташовується неподалік від міста Спрингдейл в штаті Юта. Центральною визначною пам’яткою парку є однойменний каньйон, утворений річкою Вірджинією. Піщані кордони каньйону мають мальовничий рудувато-бронзовий відтінок. Статус національного парк отримав в середині листопада 1919 року. У Зайон є Храм Сінавави – індіанського божества, зображується у вигляді койота. За ним автомобільна дорога звужується, і відкриваються пішохідні туристичні стежки ущелини Зайон Нерроус.

zayon-1

zayon-2

7. Олімпік (2.824.908)

Датою заснування національного парку Олімпік, розташованого на однойменному півострові, у північно-західній частині штату Вашингтон, є 1938. Площа парку становить 3735 км ². Ізольованість півострова Олімпік від материка зумовило біологічне різноманіття парку. У ньому мешкає 15 ендемічних (що зустрічаються практично тільки тут) видів тварин і 8 видів рослин. Територія парку складається з незайманих лісів, альпійських лугів, кристально чистих озер, декількох десятків льодовиків і гірського масиву Олімпік, висотою в 2400 метрів. Західна частина парку заповнена тропічними лісами, східна відрізняється сухим кліматом, схожим на каліфорнійський.

olimpik-1

olimpik-2

8. Гранд-Тітон (2.705.256)

Національний парк Гранд-Тітон розташовується в північно-західній частині штату Вайомінг, в 16 км. від Єллоустон. На його площі знаходиться велика частина гірського хребта Титон і північна частина долини Джексон-Хоул. Територія парку рясніє льодовиками і озерами льодовикового походження. У парку росте більше тисячі різних видів судинних рослин. Тут можна зустріти як широколисті, так і ялицево-смерекові ліси. На території парку мешкає кілька десятків видів ссавців, більше трьохсот видів птахів і шість видів кажанів. Гранд-Тітон – єдиний парк США, в якому можна полювати на тварин, правда, тільки на один вид – лосів.

grand-titon-1

grand-titon-2

9. Акадія (2.431.052)

Національний парк Акадія належить території штату Мен. У його площу входить значна частина острова Маунт-Дезерт і ряд невеликих прилеглих островів. З геологічної точки зору Акадія являє собою класичний береговий пейзаж Мена. При цьому загальний ландшафт парку досить різноманітний: тут зустрічаються не тільки пляжі, а й ставки, болота, озера, ялицево-соснові ліси і навіть гори, найвища з яких – Кадилак – досягає висоти в 466 метрів. У Акадії працює два кемпінги. Туристи можуть досліджувати парк, як по дорогах, так і по спеціально прокладених стежках, загальною протяжністю близько 300 км.

akadiya-1

akadiya-2

10. Кайахога-Валлі (2.299.722)

Національний парк Кайахога-Валлі був заснований в 2000 році на північному сході штату Огайо. Його площа становить 133,3 кв.км. З кінця XIX століття територія майбутнього парку використовувалася місцевими жителями для відпочинку. Ландшафт Кайахога-Валлі рясніє численними географічними об’єктами – водоспадами, пагорбами, печерами, звивистими річками. На території парку прокладені пішохідні стежки та велосипедні доріжки. По Кайахога-Валлі проходить побудований на початку XIX століття канал Ері.

kayakhoga-valli-1

kayakhoga-valli-2• новини партнерів