Водоспад Анхель – найвищий водоспад у світі і найголовніша пам’ятка Венесуели (12 фото)

22409

Водоспад Анхель знаходиться на території Національного парку Канайма. Пам’яткою цього парку є величезні тепуї (столові гори) – високі гори з вертикальними обривистими краями і широкою пласкою вершиною. З однієї з найбільших тепуй, що носить ім’я Ауянтепуй (перекладається як гора Диявола), з висоти 979 метрів падає в долину тропічних джунглів найвищий водоспад у світі – водоспад Анхель.

Для порівняння один з найвідоміших і популярних водоспадів, розташований в Південній Африці, водоспад Вікторія має висоту всього 107 метрів.

Водоспад Анхель – це ріка Керепакупай, що зривається вниз з майже кілометрової висоти, яка живиться водами тропічних дощів на вершині плато Ауянтепуй. Дивлячись знизу, здається, що Анхель падає з краю тепуй, але при близькому розгляді видно, як річка Керепакупай порізала край високогірного плато, що складається в основному з шарів світло-червоного пісковика. Таким чином, вільне падіння Анхеля починається на 50-100 метрів нижче з безлічі рваних ущелин на краю високогірного плато. Величезний потік води під час свого падіння розсіюється в повітрі на тисячі дрібних дощинок, і лише невелика частина водоспаду досягає основи гори, де утворюється невелике озеро, яке потім зливається з річкою Чурун.

Людиною, що відкрила водоспад Анхель, вважається американець Джеймс Кроуфорд Енжел (James Crawford Angel). На честь нього і був названий водоспад. У тридцяті роки минулого століття Джеймс займався пошуком алмазів і золотої руди, облітаючи важкодоступні райони Венесуели на своєму літаку. Вперше він побачив водоспад в 1933 році. У 1937 році Джеймс разом зі своєю дружиною і ще трьома сподвижниками вирішив повернутися до Венесуели і детально досліджувати водоспад. При спробі посадити літак на вершину Ауянтепуї, колеса літака застрягли в м’якому грунті, через що він накренився і був сильно пошкоджений. Джеймсу і його компаньйонам довелося повертатися пішки. Дивним чином, протягом одинадцяти днів пробираючись крізь джунглі, вони змогли дістатися до найближчого населеного пункту. Історія про його подорож дуже швидко поширилася по світу.

Цікаво, що в 1910 році водоспад Анхель був виявлений дослідником Ернесто Санчесом Ла Крусом, але він не зміг (або не захотів) залучити до свого відкриття увагу громадськості.

У 1994 році Національний парк Канайма був включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. А разом з венесуельським заповідником природною спадщиною людства прийнято вважати і його головну коштовність – найвищий у світі водоспад – водоспад Анхель. До речі, з 20 грудня 2009 року у Венесуелі водоспад прийнято називати історичною назвою Керепакупай-Меру (Kerepakupai meru), що походить від назви річки Керепакупай. Так вирішив президент Венесуели Уго Чавес, який вважає, що негоже венесуельському водоспаду називатися ім’ям американського льотчика.

Відправитися в подорож до основи водоспаду Анхель можна практично з будь-якого міста Венесуели. Проблем з отримання інформації виникнути не повинно, оскільки Національний парк Канаіма і водоспад Анхель це головні визначні пам’ятки країни. Можна зупинитися в готелях міста Каракас, Сьюдад-Болівар або, наприклад, в Пуерто-Ордас, звідки зробити переліт в невелике селище Канаіма, розташований біля входу в однойменний Національний парк.

Водоспад розташований в глухий, дикій місцевості серед тропічних джунглів. Дістатися до нього можна тільки на моторному човні або на вертольоті. На користь подорожі на човні говорить те, що ви зможете ближче познайомитися з природою і тваринним світом парку, хоча цей маршрут, що починається з мальовничої лагуни Канайма, досить складний і займає кілька годин. Кінцевою зупинкою на шляху до водоспаду по річці буде оглядова точка, звана Mirador Laime. Вона була названа по імені латиського дослідника Олександра Лайми, який перший здійснив шлях до підніжжя водоспаду по річці Чурун. В цьому місці найвищий водоспад у світі з’явиться перед вами у всій своїй неповторній красі. Видовище, яке вам належить побачити тут, ви не забудете до кінця свого життя.
• не пропусти• магазин

• новини партнерів