Замок Гохостервітц, одна з головних визначних пам’яток Карінтії, Австрія (13 фото)

1141

Замок Гохостервітц (Burg Hochosterwitz) – одна з головних визначних пам’яток Карінтії, найпівденнішій австрійської провінції. Вежі середньовічного Гохостервітц постійно стежать за навколишньою місцевістю, гордо підносячись над нею на висоті 160 м. У сонячну погоду ними можна милуватися навіть на відстані 30 км.

Перші згадки про замок відносяться до 860 року. У той час тут розташовувалося слов’янське князівство Карантанія, а замок належав роду Остервіц. Після смерті останнього представника родини в XV столітті замок не раз міняв своїх власників. На початку XVI століття Гохостервітц придбав губернатор Карінтії Георг фон Кевенхюллер, нащадкам якого замок належить до цих пір. Під його керівництвом були зведені сучасні фортифікаційні споруди. Чотири ряди стін, чотирнадцять воріт (шості за рахунком прикрашає його бюст), квадратний донжон, три круглі вежі і вдале місце розташування зробили замок неприступним. Завдяки цьому він дійшов до наших днів в незмінному вигляді.

Замок приймає відвідувачів щодня з 9 до 17.45 у квітні-жовтні. Дістатися до нього можна на таксі або екскурсійному автобусі. Для полегшення дороги від підніжжя до замку (її довжина становить 620 м) недавно був побудований ліфт. Однак більшість туристів воліє підніматися до нього пішки, щоб ближче познайомитися зі знаменитими замковими воротами. На території Гохостервітца розташовані церква, фамільна каплиця Кевенхюллерів, кімнати для прислуги і господарські споруди. У самому замку відкрито музей старовинної зброї та обладунків, найдивовижніший експонат якого – обладунки начальника варти зростом 2м 25см. Відпочити і перекусити можна в кафе поряд з каплицею.

Поблизу Гохостервітца знаходиться невелике містечко Санкт-Файт-ан-дер-Глан, до 1518 року воно був столицею провінції. Представляє інтерес його історичний центр з безліччю середньовічних будівель, церквою Санкт-Файт і фрагментами давніх міських стін. Двічі на рік місто тут проходять події, на які стікаються десятки і сотні тисяч гостей: середньовічна ярмарок Візенмаркт у вересні і парад Трабант на Трійцю.

Замок Гохостервітц

Замок Гохостервітц (1)

Замок Гохостервітц (2)

Замок Гохостервітц (3)

Замок Гохостервітц (4)

Замок Гохостервітц (5)

Замок Гохостервітц (6)

Замок Гохостервітц (7)

Замок Гохостервітц (8)

Замок Гохостервітц (9)

Замок Гохостервітц (10)

Замок Гохостервітц (11)

Замок Гохостервітц (12)



• новини партнерів