Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули.

1672

Знаходиться це диво у дуже мальовничому місці, в 30 км від Брашова. Замок Бран був побудований в 1382 році за власні кошти мешканцями Брашова як важливий стратегічний пункт, за це їх звільнили від сплати податків в скарбницю Румунії на кілька століть.

Замок Бран – таємничий музей-форт, тут народилася знаменита легенда про графа Дракулу – вампіра і вбивцю людей. У 1622-1625 роках тут завершили будівництво двох захисних башт. Зведений на вершині скелі і має незвичайну форму у вигляді трапеції, але служив стратегічною оборонною фортецею в 4 рівня, з’єднаних сходами. Зали і коридори замку переплітаються в загадковий лабіринт

У внутрішньому дворику знаходиться колодязь, який веде, згідно з легендою, до підземних приміщень. Замок Бран мав багато господарів за весь період своєї історії. Спочатку він був у володіннях господаря Мірчі Старого, а потім належав жителям Брашова і Габсбурзької Імперії. За переказами, тут ночував легендарний воєвода Влад Цепеш-Дракула в періоди своїх походів, а ліс, що оточує замок Бран, був улюбленим місцем полювання Цепеша. За іншою версією, його катували в підвалах замку турецькі вороги. Мабуть тому замок Бран і називають замком Дракули

Влад Цепеш отримав ім’я «Дракула» від свого батька, але до імені додали закінчення «а», і тому в історії він відомий або під ім’ям Влад Цепеш, або – Влад Дракула. Практично все, що пов’язано з діяльністю цієї людини, овіяно таємницею. Місце і час його народження взагалі не встановлені. Валахія була не найспокійнішим куточком середньовічної Європи. Влад Цепеш був православним самодержавним князем Валахії. Ставши господарем, він встановив власні порядки в своїй державі. Перш за все, Цепеш розібрався з невірними йому боярами, яких карав страшною стратою – насадженням на кіл. Цепеш був першим хто застосував цей вид страти в Європі, запозичивши його у турків

У грудні 1920-го року, балашівці дарують замок королеві Марії в знак подяки за її участь в об’єднанні румунських провінцій в 1918 році. З того року, замок стає приватною власністю королівської сім’ї. Бран перетворюється на літню резиденцію другої королеви Румунії – Марії. Між 1920-1927 роками замок був перебудований під наглядом чеського архітектора Карела Лиману. Його перетворили на чудову резиденцію, оточену парком, алеями та стежками, з озером, колодязями і терасами.

У Середньовіччі, адміністративно замок належав фортеці Брашов, в якій жили саксонці – одні з ворогів Влада Цепеша, які не бажають підкоряться торговим наказам на території Валахії. За літописами тієї епохи, Цепеш був арештованим Матеєм Корвино близько 2 місяців в одній з кімнат цього замку, звідки його відвезли в Вишеград. Туристи стали називати його Замком Дракули 30 років тому, вони приїжджали на пошуки вампіра Дракули. І так туристи виявили, біля воріт в Трансільванію замок, що височів на скелі і за зовнішністю схожий на замок, описаний Бремом Стокером в романі «Дракула».

Варто згадати, що реставрував замок і американський режисер Френсіс Форд Коппола для зйомок свого знаменитого фільму “Дракула” 1992 року. 26 травня 2006 замок, конфіскований у 1948 комуністами, був переданий Домініку фон Габсбургу, нащадкові румунської принцеси Ілеана.

Замок Бран таїть в собі велику кількість таємних ходів і підземних лабіринтів за якими можна проникнути непоміченим у замок або втекти із замку.

З Дракулою або без нього, в наші дні Бран знаходиться серед найцінніших пам’яток середньовічного мистецтва в Румунії. Це музей, служить великим свідченням історичного та артистичного минулого. Але якою б не була казка, в неї все-таки хотілося б вірити, що і роблять тисячі туристів, прибуваючи сюди щорічно.

Отже, очевидно, що Бран є славнозвісним і найзагадковішим замком Румунії – це місце під номером 1, яке варто відвідати під час подорожі по цій країні.

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (1)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (2)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (3)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (4)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (5)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (6)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (7)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (8)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (9)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (10)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (11)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (12)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (13)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (14)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (15)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (16)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (17)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (18)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (19)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (20)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (21)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (22)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (23)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (24)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (25)

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (26)


• не пропусти• новини партнерів