Середньовічний замок Данноттар на неприступній скелі у Шотландії (9 фото)

4495

На східному узбережжі Шотландії, в двох милях від Стонхейвена, височить неприступний стрімчак, на вершині якого і стоїть замок Данноттар.

Унікальне місце розташування забезпечує фортеці природний захист. У замок можна потрапити тільки двома способами: через головний вхід, укритий серед скель, і по вузькій гірській стежці, що приводить до потаємних дверцят. Тому немає нічого дивного в тому, що круча привернула увагу людей ще багато століть тому.

Наприкінці V століття св. Нініан, який прибув проповідувати в цих землях християнство, побудував на скелі серед укріплень каплицю. Данноттар – похідне від піктського слова «dun» – форт, місто. Саме під такою назвою фортеця починає активно згадуватися в літописах, починаючи з XII століття. У 1276 році каплицю була перетворена в церкву, яку вже в 1297 році спалили разом з англійським гарнізоном, що сховався в її стінах. У 1336 році англійці знову захопили фортецю, проте в тому ж році Данноттар був повернутий Шотландії і став з тих пір резиденцією Кітів – граф-маршалів цієї країни. Саме Уїльям Кіт і спорудив той замок, залишки якого збереглися на кручі до наших днів.

До середини XVII століття замок являв собою багатий палац, в стінах якого зберігалися королівські регалії та особисті документи Карла II. Це, зокрема, стало причиною, що змусила Кромвеля вдатися до тривалої облоги Данноттара. У 1715 року десяти граф-маршал перейшов на бік якобитов і підняв повстання, яке незабаром було придушене. Через кілька років замок був викуплений Йоркській будівельною компанією – після неї від фортеці залишилися голі стіни, які придбала в 1925 році віконтеса Кодрі. Саме завдяки їй в Данноттарі почалися реставраційні роботи. До цих пір замком володіють нащадки цієї видатної жінки.

В наші дні замок являє собою історичний архітектурний пам’ятник, відкритий для відвідування всіма бажаючими. Їх увазі представлені залишки тринадцяти кам’яних будівель. Крім того, неподалік від замку можна оглянути білі кліффи (стрімчаки).• новини партнерів