Як виглядає сукня, якій понад 5 тис. років

1710

Найдавнішою сукнею з тканини в світі вважається предмет жіночого одягу, виявлений під час розкопок на єгипетському кладовищі Тархан.

Плаття було знайдено ще в далекому 1913 р, проте в наші дні експерти зуміли з високою точністю визначити, коли було пошито найдавніше ткане плаття в світі. Для цього вчені застосували радіовуглецевий аналіз.

Раніше вважалося, що сукні близько 3-х тис. Років. Останні дослідження встановили, що вік одягу налічує понад 5 тис. Років. З імовірністю 95% тарханское плаття було створено близько 3482-3102 рр. До н.е. е. Воно є найдавнішим екземпляром сукні з тканини в світі.

Експерти прийшли до висновку, що плаття було пошито з грубої тканини і мало світло-сірий колір. Виріз сукні був V-образним, рукава довгі і плісировані. Модель сукні не залишає сумнівів в тому, що воно було пошито досвідченим кравцем. Це дає можливість припустити, що плаття носила молода жінка, яка належала до вищого суспільства. Пошиття подібного одягу був доріг і недоступний для нижчих класів.

За словами куратора музею єгипетської археології Еліса Стівенсона, настільки стародавній одяг, як і її фрагменти, є великою рідкістю і надзвичайно цінні для науки та історії. У цьому сенсі плаття, знайдене в Тарханов – абсолютно унікально, незважаючи на те, що до наших днів дійшла лише його верхня частина. Футболка зберігається в Музеї Вікторії та Альберта в Лондоні.

За матеріалами vokrugsveta.ua• не пропусти