В Італії знайшли запечатану «гробницю Цербера» — міфічного вартового підземного світу

3047

У передмісті Неаполя (Італія) виявили добре збережену запечатану гробницю. Вона прикрашена різними фресками, на одній із яких зображений Цербер — триголовий пес із драконовим хвостом із давньогрецької міфології. На честь цього вартового підземного світу і назвали поховання.

Спочатку археологи помітили стіну, побудовану, зважаючи на все, за допомогою давньоримської будівельної техніки. За нею була плита з вулканічного туфу, яка й приховувала похоронну камеру.

“Мешканець” гробниці досі залишається на своєму останньому ложі, а навколо нього розкладені різні дорогі предмети. Усередині також є вівтар із посудинами для лібацій.

Вчені вважають, що знахідці близько 2000 років. А ось особу похованого вони поки не встановили.

На інших фресках, якими щедро прикрашені стіни та стелі гробниці, також зображені міфологічні персонажі та сюжети. Наприклад, 12-й і останній подвиг Геракла, коли він спустився в царство мертвих, щоб упіймати хтонічного пса-монстра.

Цербер охороняє вхід у царство мертвих. Фото: Ministry of Culture Italy

Є й їхтіокентаври — морські божества з верхньою частиною тіла людини, передніми ногами коня та хвостом риби. Дві такі істоти зі щитами стоять обличчям один до одного, а поряд з ними знаходяться крилаті ероти із почту Афродіти.

Раніше в цьому регіоні вже знаходили поховання, які відносяться до епох Римської республіки та Римської Імперії (510 р. до н.е. – 476 р. н.е.). Їхнє дослідження показало, що місцеві жителі тих часів практикували як поховання, так і кремацію.• не пропусти