7 «здорових» звичок, про які краще забути, аби не нашкодити своїм дітям

28615

Більшість наших звичок родом з дитинства. Батьки вчать чомусь нас, а ми вчимо цьому своїх дітей, щиро вважаючи, що це добре. Але іноді у медалі дві сторони.

Ми визначили корисні звички, які можуть заподіяти шкоду дитині.

1. Сидіти із прямою спиною

Скільки разів мами повторюють дітям: «Сядь прямо!» Але, виявляється, сидіти за столом прямо – це не найкраща ідея. Дослідження показали, що та зручна поза, яку ми інстинктивно приймаємо, відкидаючись на спинку стільця і трохи з’їжджаючи вниз, і є найкориснішою. Коли ми сидимо під кутом 135 °, на диски хребта, а також на пов’язані з ними м’язи і зв’язки чиниться найменше навантаження.

І коли людина знаходиться в положенні сидячи з прямою спиною довгий час, спостерігаються виражені зміщення хребетних дисків. Тому ортопеди рекомендують дітям сидіти в розслабленій позі, але мати опору під попереком.

2. Носити рюкзак, нехтуючи сумками

Відомий факт, що рюкзак, в якому навантаження рівномірно розподіляється на спину і плечі, краще від сумки, де навантаження припадає на одне плече, не настільки однозначний. Щоб рюкзак справді не шкодив спині, він повинен мати ортопедичну спинку і розташовуватися хоча б на 5 см вище пояса. Інакше його носіння стає шкідливим , а навантаження на хребет зростає в кілька разів.

Неправильне носіння рюкзака може стати причиною болі у спині та розвитку сколіозу і кіфозу у школярів. Тому ортопеди рекомендують стежити за правильним положенням рюкзака на спині і не класти туди зайвого.

3. Часто користуватися антибактеріальним гелем для рук

Використання антибактеріальних гелів і серветок послаблює захисну функцію шкіри і може бути причиною зниження імунітету у дітей.

Триклозан, що міститься в дезінфікуючих засобах для рук, посилює опірність бактерій до антибіотиків і сприяє появі так званих супербактерій, тобто нових стійких форм. До того ж гель вбиває не тільки шкідливі бактерії, але і всю флору на руках, тому рівень захисту організму знижується. Зафіксовані випадки, коли такі засоби негативно впливали на дітей відразу: виникали подразнення шкіри, ознаки отруєння. Якщо є доступ до води і мила, вибирайте їх.

4. Чистити зуби після кожного прийому їжі і користуватися ополіскувачем

Чистити зуби після кожного прийому їжі не вважається корисним, адже при частому використанні зубна паста порушує кислотний баланс в порожнині рота і руйнує зубну емаль. Слина повинна виконувати свою природну роль очищення і підтримки балансу. Те ж стосується використання їдких ополіскувачів для рота, які негативно впливають на слизову, особливо на дитячу.

Але варто навчити дитину користуватися зубною ниткою, яка дійсно допомагає очищати ротову порожнину, а не тільки освіжає подих.

5. Пити молоко

Молоко міцно асоціюється з дитинством і вважається здоровим продуктом, який поповнює нестачу кальцію в організмі. Однак дослідження говорять про зовсім протилежне. Казеїн – білок, що міститься в молоці, – підвищує кислотність в шлунку, і організм для її нейтралізації змушений використовувати мінерали, у тому числі і кальцій, дефіцит якого призводить до остеопорозу. У деяких дослідженнях йдеться про канцерогенність казеїну.

До 10-11 років у дитину перестає вироблятися фермент, який розщеплює казеїн, тому підліткам і дорослим молоко не приносить ніякої користі. Дієтологи рекомендують їсти кисломолочні продукти, уникаючи цільного молока.

6. Завантажувати себе “правильними” заняттями і не байдикувати

Дитина повинна бути зайнята і розвиватися, і ми завантажуємо дітей по повній, прагнучи дати їм максимум і в тому числі підвищити витривалість. Але щільний графік навчання і додаткових занять може привести до хронічного стресу. У свою чергу, стрес викликає гормональні зміни, які проводять до зниження імунітету, порушення обміну речовин та інших проблем.

Не варто боятися байдикування: нудьга – це необхідний стан для правильного розвитку психіки дитини, вона дозволяє «перезавантажитися».

7. Коротко підрізати нігті

Вважається, що коротко підрізати дітям нігті – це питання гігієни. Однак дерматологи кажуть, що в цьому випадку існує ризик занести під ніготь інфекцію. До того ж занадто коротка форма може посприяти тому, що кінчики пальців через деякий час почнуть розширюватися, форма стане грубішою, нігті можуть вростати.

Тому потрібно обов’язково залишати невеликий білий ободок, а нігті підрізати по прямій лінії і акуратно підпилювати, щоб не допустити вростання.• не пропусти