10 романтичних фільмів, які стали легендарними

169789

Кохання — це тема, яка є невичерпною, особливо у мистецтві. Його виспівують у піснях, возвеличують у віршах, та проносять через сотні сторінок книжок. Не виключення і фільми, сотні з яких були присвячені любовній історії. Проте лише десятки з них запам’ятались людям назавжди та стали легендарними. Один із таких десятків, ми підібрали для вас. Якщо ви досі не бачили ці легендарні фільми, то негайно вмикайте і насолоджуйтесь майже казковими історіями:

1. Вічне сяйво чистого розуму  (англ. Eternal Sunshine of the Spotless Mind, 2004)

Цей фільм підтверджує істину, що справжнє кохання не забудеш, навіть якщо намагаєшся стерти його штучно, за допомогою сучасної медицини. Джим Керрі та Кейт Вінслет зіграли у пару, котра закінчила свою бурхливу історію кохання таким же бурхливим розлученням. Аби забути одне одного вони стерли з пам’яті спогади одне про одного. Але, добре це чи погано, сучасна медицина ще не знайшла жодного способу стерти почуття кохання, котре не має терміну придатності.

2. Валентинка (англ. Blue Valentine, 2010)

Історія двох закоханих, котрі втратили свої бурхливі почуття у буденності. Вони ще кохають одне одного, але давно про це забули і втомились одне від одного. Як вчинити правильно? Шукати це почуття у комусь іншому, чи все ж спробувати віднайти одне в одному те старе, забуте? Адже з роками, вони стали родиною і втратити одне одного, навіть у важкі часи, не так вже й просто.

3. Щоденник пам’яті (англ. The Notebook, 2004)

Зворушлива історія кохання, котре прожило від підліткового віку, до самої старості. Воно витримало випробування роками, зрадами близьких людей, брехнею та поворотами долі, що відкидали двох закоханих у зовсім різні сторони. Весь цей складний, але сповнений коханням шлях, записаний у щоденники. Їх незнайомець кожного дня читає жінці у будинку пристарілих, де вона живе, відколи втратила пам’ять. Жінка навіть не здогадується, що з втратою пам’яті, вона все ж досі не втратила кохання, адже цей незнайомець — її чоловік.

4. Привид (англ. Ghost, 1990)

Чоловік і жінка виявились одне від одного на небаченій раніше відстані. Вона у світі живи, а він — привид, що блукає поряд і не може розлучитись зі своєю коханою. Не зважаючи на те, що цьому фільму вже майже 30 років, а історіями з привидами давно нікого не вразиш — він досі залишається одним із найромантичніших фільмів, завдяки неймовірній грі акторів, які змогли передати всю силу почуттів, незламних перед найважчими випробуваннями. І попри гіркість втрати, він сповнений світлими та теплими емоціями.

5. Вам лист (англ. You’ve Got Mail, 1998)

Фільм 20-річної давності розповідає і досі актуальну історію. В той час спілкування через інтернет лише набувало популярності, тоді як сьогодні воно в житті людей переважає. Дві споріднені людини живуть зовсім поряд, але ніколи не бачились вживу. В інтернеті вони найкращі друзі, а в реальності — живуть зовсім не з тими людьми. Чи зможуть вони перетворити це спілкування, сповнене тепла і взаєморозуміння, у щось більше, ніж листування? Адже справжнє життя чекає не у моніторі комп’ютера, а в реальному світі.

6. Я — початок (англ. I Origins, 2014)

Цей фільм не схожий на жоден інший. Саме тому, не зважаючи на відносну новизну, його можна спокійно віднести у цей список. Сюжет побудований навколо неповторного візерунка людського ока. Молодий вчений досліджує еволюцію зору та намагається все пояснити за допомогою науки. Його ж кохана переконана у зворотньому — існують речі, які не піддаються поясненням і їх потрібно навчитись сприймати на віру. Раптова смерть дівчини змушує розбитого горем чоловіка повірити у надприродні речі і навіть прийняти можлвість реінкарнації.

7. Спокута (англ. Atonement, 2007)

Події фільму розгортаються у 1935 році. Юна дівчина, схильна до творчих фантазій, закохується у хлопця, який не відповідає їй взаємністю. Натомість він відкрито проявляє почуття до старшої сестри дівчини, яка також відповідає йому взаємністю. Дівчині неприємно спостерігати за щасливою історією без своєї участі, тож коли у їх маєтку стався страшний випадок зґвалтування — вона не розмірковуючи запевнила всіх, що впізнала злодія, назвавши ім’я коханого сестри. Хлопець відправився у в’язницю, а між сестрами спалахнула ворожнеча — ось так і закінчилась їх юність. Тепер вони дорослі, на дворі йде війна і кожен з них несе з минулого свої почуття — хто не забуте кохання, а хто відчуття провини за страшну помилку.

8. Закохайся в мене, якщо наважишся (фр. Jeux d’enfants, 2003)

В дитинстві ці двоє були бунтарями і полюбляли грати в гру “наважишся/не наважишся”, випробовуючи характер одне одного на міцність. Сьогодні вони дорослі люди, в кожного за спиною є шлюб і роки непростого життя. Та вони залишились все тими ж бунтарями, які із задоволенням продовжують одне з одним грати. Чи зможуть вони знайти гармонію між веселою безтурботністю та сміливістю прийняти власні почуття? Адже не можна просто продовжувати ігнорувати кохання, яке знаходиться у тебе під носом.

9. Ніколи не відпускай мене (англ. Never Let Me Go, 2010)

Герої цього фільму знайомі з самого народження. Вони народились та ростуть лише для того, аби стати донорами органів для людей, котрим пощастило жити у справжньому світі. Для таких як вони — ніхто не передбачив у житті місце для кохання, дружби, родини та планів на майбутнє. Попри усвідомлення того, як мало їм відведено часу, ці люди все рівно дають волю почуттям. Адже знають, що сенс життя не в кінцевому його пункті, а в самій дорозі. Сюжет наповнений не лише сильною історією кохання, але й філософськими роздумами про швидкоплинність часу та відношення людей до свого життя і життя інших. А автор книжки, на основі якої було знято фільм, у 2017 році отримав Нобелівську премію з літератури.

10. Пам’ятна прогулянка (англ. A Walk to Remember, 2002)

Підліткова мелодрама із зовсім не підлітковим сюжетом. Вона — смертельно хвора дівчина, яка не має навіть планів, як провести відведений їй час. Він — страшно закоханий і зробить все, аби розділити з нею кожен день. Попри заперечення батьків, цей юнак вже усвідомив, що краще кохати і втратити, ніж відмовитись від своїх почуттів. Ця ще не зовсім доросла пара дає урок всім поколінням: не можна відступати від кохання, скільки б вам не було відведено часу.

підготувала Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua• не пропусти