Добірка фільмів та серіалів до Дня науки, щоб посміятися та збагатитися знаннями

1155

Щороку 10 листопада відзначають Всесвітній день науки, який має за мету популяризацію різних предметів. Саме час почитати щось про те, як влаштований світ, відвідати цікавий музей чи провести прості досліди вдома з родиною. Наука цікава і різноманітна, зовсім не нудна, як чомусь сприймається. Доведемо це за допомогою крутих фільмів та серіалів.

Динамічні, веселі й такі, що змушують замислитися серіали:

1. “Теорія великого вибуху”, (The Big Bang Theory, 2007)

Культовий серіал про молодих фізиків. Шелдон Купер та Леонард Гофстедер в університеті займаються дослідженнями та виділяються черед усіх своїм розумом та IQ. Тим часом в житті часто комплексують, не знаходять спільну мову з жінками. Усе змінюється, коли в сусідній квартирі поселилася білявка Пенні, яка стала їх другом і вважає хлопців милими.

Впродовж усього серіалу друзі згадують багато реальних наукових фактів. Можна дізнатися щось цікаве про Ейнштейна й Теслу та посміятися з пригод, які могли статися лише з Шелдоном та Леонардом.

2. “Чорне дзеркало”, (Black Mirror, 2011)

Науково-фантастичний серіал про далеке(чи не дуже?) майбутнє. Людство здатне винаходити, але навіть створені на благо прилади й технології можуть використати проти нас самих. Коли на вулицях літають дрони, бігають роботи, а в інтернеті сидить небачена кількість людей, саме час передивитися фільм та задуматися про моральні принципи та залежність від технологій.

3. “Крізь браму” / “Discovery: Крізь простір і час з Морганом Фріменом”, (Through the Wormhole with Morgan Freeman, 2011)

Дуже цікавий проєкт від телеканалу Discovery, який ставить питання, що тривожать майже кожну людину. Як ми влаштовані? Що було на початку Всесвіту? Чи є Творець насправді? Обдумати філософські теорії можна буде з видатним Морганом Фріменом. Також серіал показує найцікавіші ідеї астробіології, квантової механіки, теорії струн, загалом, загадок Всесвіту.

4. “Біохакери”, (Biohackers, 2020)

Часто “юні обдарування” сліпо вірять в користь експериментів та вищу мету. Принаймні, так завжди відбувається у кіно. Частка правди у цьому є, адже багато науковців жертвували життями, переживали сумніви про свої винаходи. Може, колись не з’явився б літак, електрика й вакцини.

У цьому серіалі 2020 року — історія студентів з медичного факультету, які вивчають біохакінг, генетичні експерименти. Головна героїня Мія дізнається занадто багато про секретні дослідження професора Тані та опиниться в небезпеці. Netflix навіть переніс прем’єру, бо серіал має дуже багато паралелей з пандемією. Панікувати точно не варто, але серіал — чудовий спосіб задуматися про те, що зараз відбувається з наукою та планетою.

5. “Адам псує все”, (Adam Ruins Everything, 2015)

Максимально комедійний серіал про науку, який тільки можна уявити. Це, скоріше, не серіал, а телешоу з багатьма випусками, де ведучий Адам руйнує стереотипи про науку, які занадто сильно прижилися в суспільстві. Пояснює він усе з допомогою, звісно, науки. Виявляється, так багато фактів придумали маркетологи… Дивитися можна всі серії підряд або ж обирати теми, про які цікаво дізнатися.

6. “Руйнівники міфів”, (MythBusters, 2003)

Джеймі Хайнеман і Адам Севідж зайшли ще далі, як Адам з попереднього пункту. Кожен випуск їхньої передачі не обходиться без вибухів, спецефектів і руйнування реквізиту. Чоловіки спростовують різні легенди, міфи з нашого життя та байки з інтернету. Серіал дуже добре показує, що науці підпорядковані навіть найпростіші, найзвичніші для нас процеси.

Декілька фільмів про видатних учених, аби дізнатися про них більше та надихатися:

1. “Стівен Хокінг. Теорія всього”, (The Theory of Everything, 2014)

Стівен Хокінг ще молодий, тільки розпочинає свою докторську дисертацію. Він захоплений Всесвітом, космосом, і, як і всі молоді люди, коханням та студентським життям. Плани Стівена руйнує страшний діагноз — БАС, лікарі вважають, що й жити йому недовго лишилося. Але це не зламало видатного вченого і він продовжив писати й будувати теорії, поки міг.

Весь час поруч була його дружина Джейн. Завдяки дружині та незламному бажанню творити заради людства Стівен дожив аж до 76 років та здійснив багато відкриттів в астрофізиці, теорії чорних дір.

2. “Небезпечний елемент”, (Radioactive, 2019)

Марія Складовська-Кюрі стала символом жінки в науці. Вона відкрила елементи радій та полоній разом з чоловіком та зробила внесок в людську історію. Фільм — біографічна драма Марії. Про життя, кохання, науку та історію з Нобелівською премією.

3. “Походження”, (Creation, 2009)

Фільм про життя й теорії Чарльза Дарвіна. Зараз наукові припущення сприймають спокійно, але XIX столітті англійський натураліст та вчений викликав тільки суперечки та сумніви своїми теоріями. “Походження видів” не сприйняла церква, тодішні вчені та навіть власна дружина Чарльза.

4. “Тесла”, (Тesla, 2020)

Фільм-біографія видатного вченого, інженера, фізика Ніколи Тесли, який став новим Прометеєм людства та подарував нам безліч винаходів. Наприклад, змінний струм, бездротове освітлення, радіо, електродвигун. Але не все було просто зі становленням генія. У 1885 році Тесла звільнився з компанії Томаса Едісона та пішов власним шляхом. Для сучасників його божевільні, новаторські ідеї були чимось неймовірним, він стикався з непорозумінням і випробуваннями.

Після перегляду цих різних фільмів та серіалів ви точно захочете дізнатися більше про себе й навколишній захопливий світ. З наукою так чи інакше пов’язано все: від нашого походження до неозорого космосу. Ще й станете цікавим співрозмовником!

Ставати першовідкривачем чи створювати власну теорію необов’язково: так багато закономірностей уже знайшли, так багато цікавого відкрили. Навіть вивчення елементарних речей може зайняти все життя, тому просто обирайте те, що цікаво зараз, а наша підбірка допоможе зробити це не занудним.

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua