Краще, ніж в кіно: 15 популярних серій книжок

19433

Вихід нового сезону улюбленого серіалу чи частини фільму навряд можна порівняти з очікуванням нової книги. Терпіти роки, поки вийде продовження історії зможе тільки істинний фан. Як же чудово, що вже існує стільки дописаних серій книг! Це як довга подорож тисячами сторінок з відкриттям нових світів та сюжетних ліній.

Нумо мандрувати з нашою добіркою! ЇЇ точно вистачить вам на роки пригод:

«Темна Вежа», (The Dark Tower, 8 книг, 1982-2012), Стівен Кінг

Серія короля жахів поєднує різні жанри: наукову фантастику, фентезі, навіть вестерн. У центрі подій останній член королівського ордену Стрільців Роланд, який шукає Темну Вежу — таємниче місце, що з’єднує різні світи. Всесвіт нагадує сучасний світ, трохи Дикий Захід, і приправлене все це магією. Цікаво також, що персонажі серії з’являються і в багатьох інших книгах Кінга, але зрозуміти це можуть тільки обрані.

«Атлант розправив плечі», (Atlas Shrugged, 3 книги, 1957), Айн Ренд

Антиутопія, яка для багатьох підприємців стала відкриттям та настільною книгою. Суспільство тут зображене в період кризи, коли керує влада, а на першому місці — гроші. Тим часом творці, які тримають світ на плечах, програють у боротьбі проти машини режиму. Книга доводить, що найкращий суспільний устрій можливий тільки з вільним ринком праці.

«Хроніки Дюни», (Dune, 6 книг, 1965-1985), Френк Герберт

Фантастичний цикл охоплює аж 5 тисяч років. Найцінніша речовина всесвіту — прянощі. Той, хто володіє ними, може все: літати між зірок, продовжувати життя, здобувати гроші. Однак, прянощі видобувають лише на одній планеті, й за володіння нею триває постійна війна між династіями. Через тисячоліття на планеті навіть з’являється Цар, Єретики, планета видозмінюється. Незмінним лишаються тільки постійні сутички й людська природа.

«Гаррі Поттер», (Harry Potter, 7 книг, 1997-2007), Джоан Роулінг

Хлопчик, що вижив, без сумніву підкорив мільйони людей. Книги виходили шаленими тиражами, а після виходу фільмів набули ще більшої популярності. Магічна історія живе й досі, радимо прочитати, щоб згадати дитинство. Про дружбу, любов та боротьбу проти зла можна роздумувати вічно. До цього ж всесвіту приєдналися «Фантастичні звірі та де їх шукати», «Казки Барда Бідла», «Квідич крізь віки».

«Володар перснів», (The Lord of the Rings, 5 книг, 1954-1955), Джон Роналд Руел Толкін

Доля Середзем’я у руках Фродо, маленьких хобітів та їх братства. У цьому світі існує світла й темна магія, чаклуни, дивовижні ліси й країни. Ельфи, гноми, люди та інші створіння могли б жити у мирі, але перстень влади, викуваний Сауроном, може знищити всі їх країни. На героїв та вас чекають мандри неймовірними містами, епічні битви й щирі почуття.

Про пригоди хобітів дізналося багато людей, а ось передісторія з’явилася пізніше. Читати книги треба в такому порядку: «Сильмариліон», «Хобіт», а тоді три частини «Володаря перснів».

«Плаский світ», (Discworld, 60 творів, 1983-2014), Террі Пратчетт

Дискосвіт — це віддзеркалення нашого життя, море усмішок, гумору, пародій на різні жанри. Фантастичний світ стоїть на черепасі та слонах, а на поверхні — десятки персонажів, кожен з яких потрапив до оповідки: боги, крадії, чарівники, члени міської варти, тролі, відьми й герої…

Міфічні персонажі мандрують серед чарів, знайомляться з дивними істотами й людьми. Неповторні книги Террі Пратчетта зробили фентезі таким, як воно є зараз. Читайте, аби поринути у вигаданий, але інтелектуальний всесвіт чарів.

«Персі Джексон», (Percy Jackson, 5 книг, 2005-2009), Рік Ріордан

Звичайний школяр Персі виявився сином бога Посейдона. Давньогрецькі боги, виявляється, й досі правлять, а чарівні істоти живуть серед нас. Міфи тут поєднуються з реальністю, а пригоди Персі та його друзів і не снилися простим смертним. Хоча, такі цінності, як дружба, любов, сім’я зрозумілі кожному.

«Секретні матеріали», (The X-Files, 140 творів)

Детективні історії Малдера та Скаллі з містичними явищами, прибульцями та загадками більшість людей знає завдяки серіалу. Але зараз з’явилося близько 140 творів різних авторів, в яких сюжети описані детально, а ще можливо поглянути на розслідування з боку самих паранормальних істот.

«Коти-вояки», (Warriors, 14 книг, з 2003), Ерін Гантер

Світ котів-вояків чарівний, таємничий та незвичайний. Вони постійно знаходять пригоди та воюють за своє життя. До кланів цих диких котів іноді приєднуються звичайні домашні коти, у їх Всесвіті бувають і Темні часи, й пожежі, й напади. Відважним котам доводиться розгадувати загадки й пророцтва та переживати все нові небезпечні пригоди.

«Хроніки Нарнії», (The Chronicles of Narnia, 7 книг, 1950-1956), Клайв Стейплз Льюїс

Іще одне фентезі про казкову країну зі своїми небезпеками й історією. Четверо дітей знайшли незвідану Нарнію просто у старій шафі, з цього часу життя мешканців змінилося. Країна здобула справедливих королів та стала процвітати. Пригоди продовжив небіж чотирьох дітей, адже час в країні тече у сотні разів швидше. Нарнія відкрита тільки для дітей, але прочитати про неї можуть і дорослі.

«Темні початки», (His Dark Materials, 3 книги, 1995), Філіп Пулман

Ліра Белаква зі своїм деймоном Пантелеймоном (тваринка, яка уособлює душу) несподівано виявилася чи не найважливішою людиною всесвіту. У неї в руках опинився золотий компас, на який полюють злочинці та влада, й тільки дівчинка розуміє його значення. Саме з компаса починаються мандри паралельними світами, історія дружби та зради. Оточують дівчинку добрі відьми, ведмеді та інші чарівні мешканці світів.

«Пісня льоду й полум’я», (A Song of Ice and Fire, 7 книг, 1996), Джордж Мартін

Найскладніше у цій серії фентезі-книг — вивчити родовід всіх персонажів. Старки, Ланістери, Тірелли, Карстарки та інші династії борються за владу, місцями об’єднуються, але частіше вбивають навіть один одного. Людей чекають загрози й не тільки у формі міжусобиць: є й інші фантастичні раси, а ще у світі відродилися дракони. За книгами з’явився серіал «Гра престолів», який також швидко став культовим.

«Голодні ігри», (The Hunger Games, 3 книги, 2008-2010), Сюзанна Коллінз

У майбутньому героями реаліті-шоу стають звичайні діти. Заради забави багатіїв вони виживають та б’ються, й усе це транслюється на екранах. Дітей збирають по бідних округах та заганяють на випробування Голодними іграми. Катніс пощастило виграти свої Голодні ігри та вижити, але цього було замало: випробування тільки починаються, а ще дівчина розпалила повстання проти Капітолію.

«Фундація», (Foundation, 7 романів,1988), Айзек Азімов

Видатний математик Імперії Гарі Селдон навчився передбачати події в Галактиці. На жаль, не зміг запобігти її розпаду, тому створив Фундацію десь на кінці Всесвіту. Тут зібралися усі видатні науковці та почали жити за «планом Селдона», тепер вони переживають кризи та намагаються вижити серед багатьох інших імперій. Події переплітають з іншими творами Азімова, потім там з’являється і Земля. Після смерті автора цикл продовжують писати віддані фанати.

«Сутінкова сага», (Twilight, 4 книги, 2005-2008), Стефені Маєр

Проста дівчина Белла закохалася у вампіра з родини Калленів. Вічна любов і справді існує, й Едвард також не зміг перебороти почуття. Однак, така незвичайна любов має здолати багато перешкод. Фільми та книги стали надзвичайно популярними, а світ вампірів та перевертнів знаходить нових фанатів досі. Романтика, фантастика й вічна любов — три головні складові популярності саги.

На такі культові творіння доведеться виділити окрему шафу вдома чи теку для електронних книг. Однак, люди, які здатні прочитати все від початку до кінця, точно зможуть звернути й гори. З іншого боку — улюблена історія читається легко й одним духом, якою б довгою вона не була.

А ви уже на боці любителів серій книг чи тільки бажаєте почати?

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua