Що прочитати влітку? 15 цікавих книг: від класики до українських новинок

2184

Уже середина літа й, здається, за час карантину ми вже встигли прочитати та подивитись все, до чого не доходили руки. Та все ж, справжні поціновувачі літератури не відмовляться від хорошої книжки перед сном, особливо, коли в голові роїться не одна сотня поганих думок.

Вдома ви чи в дорозі, в чужій країні чи в рідному селі – книжка складе вам хорошу компанію після спекотного літнього дня. Пропонуємо вам добірку бестселерів, які можна прочитати всього за один вечір й відчути на собі кожну з цих неймовірних історій.

“Загадкова історія Бенджаміна Баттона” Ф. Скотт Фіцджеральд

Скотт Фіцджеральд – один з найталановитіших класиків Америки. Саме він є батьком сюжету про Бенджаміна Баттона, що народився старим у віці 70-и років і, всупереч усім природним законам, почав молодшати. Попри схожість з однойменною екранізацією, сюжет книги суттєво від неї відрізняється.

“Квіти для Елджернона” Деніел Кіз

Бестселер, що сколихнув серця багатьох читачів. Автор розповідає про життя розумово відсталого чоловіка – Чарлі Гордона. Попри хворобу у його житті є робота, друзі, школа й непереборне бажання вчитися. Лікарі вирішують зробити Чарлі операцію, щоб той став розумним. Як після цього зміниться його життя та які таємниці відкриє Чарлі його розум?

“Поклик Ктулху” Г. Ф. Лавкрафт

На основі арабської демонології Лавкрафт вигадав різноманітних монстрів і уклав їх в ієрархію своїх творів, одним із яких є “Поклик Ктулху”. У цій книзі описується таємниче чудовисько з морських глибин, яке колись вийде на поверхню. Читати про це водночас і цікаво, і страшно.

“Друга модель” Філіп К. Дік

Життя на Землі стає непридатним для виживання людей через розвиток “другої моделі” бойових роботів. Їх створили як зброю для ядерної війни, але штучний розум переміг, і роботи повстали. Яка ж доля спіткала людей, що вижили? Про це та інші фантастичні деталі ви можете прочитати у постапокаліптичному оповіданні “Друга модель”.

“Падіння дому Ашерів” Едгар Аллан По

Новела для шанувальників жанру жахів. Едгар По своєю майстерністю передає усі почуття людей, що опинились у моторошному будинку. Дім Ашерів – ніби окремий світ, який раніше був прекрасним, але поступово згасає, гине, як і мешканці у ньому. Твір однозначно вартий прочитання.

“Кульбабове вино” Рей Бредбері

У центрі сюжету два брати: Дуглас і Том, про життя яких йдеться у романі. Події відбуваються протягом трьох літніх місяців у маленькому містечку. Автор розповідає про хлопців, їхніх друзів та родичів, а також про неймовірні пригоди, що з ними трапилися. Сюжет легкий для прочитання й залишає по собі літній післясмак.

“Стариган із крилами” Габріель Гарсіа Маркес

Книга у жанрі магічного реалізму розповідає про старого чоловіка із величезними білими крильми, що опинився в маленькому селі. Люди не могли второпати, хто це. Згодом вирішили, що це янгол і поселили його в курнику. Що ж трапилось далі зі стариганом із крилами, ви прочитаєте в однойменній повісті Маркеса.

“Вогняна троянда” Карлос Р. Сафон

Дія оповідання відбувається в Іспанії XV століття – в період Інквізиції. Автор розповідає про походження таємничої бібліотеки – “Цвинтаря забутих книг”, яка неодноразово з’являлась у багатьох інших романах Сафона. Читається приблизно 30 хв, але емоції від прочитання переповнюють ще довго.

“Інферно” Д. Браун

Сюжет роману тісно пов’язаний із першою частиною “Божественної комедії” Д. Аліг’єрі. Дія відбувається у Флоренції, де професор Роберт Ленґдон розгадує чергову загадку мистецтва, а саме таємничого циліндра. Неочікувані події тримають читача в напрузі протягом усього твору.

“Легенда про Сонну Лощину” Ірвінг Вашингтон

Оповідання розповідає про таємниче містечко – Сонну Лощину – у якому оселився вершник без голови. Чимало дивних подій розгортаються довкола нього. Однією з них було містичне зникнення місцевого вчителя, що хотів одружитись із донькою багатого фермера. Хто винен у зникненні: суперник Бром чи вершник без голови? А може це одна і та ж людина?

“Химерна пригода з доктором Джекілом та містером Гайдом” Р. Л. Стівенсон

Чи зацікавить вас ця книга, якщо вам скажуть, що доктор Джекіл і містер Гайд – це один і той же чоловік? Саме так! Сюжет розгортається довкола цієї чудернацької людини. Те, як майстерно він змінює подобу – спантеличує усіх: і родичів, і знайомих, і навіть самого читача. Дивна атмосфера приваблює й не відпускає, аж поки не дочитаєте останню сторінку.

“Клавка” Марина Гримич

Книга української письменниці, що вийшла друком у 2019 році. У сюжеті йдеться про Клавку – секретарку Спілки письменників України. Вона знає про письменників усе, й усі драматичні події 1947 року відбуваються на її очах. Динамічна зміна радянських локацій захоплює читача й переносить його у повоєнні часи.

“Вони повертаються” Гарфанг

Історія про трьох людей, які через низку соціальних подій опиняються у Чорнобилі. Дія розгортається в майбутньому, де Україна зовсім змінилась – стала тоталітарною та ісламізованою державою. Тепер перед головними героями стоїть вибір: продовжувати власні ігри або ж піти проти системи й стати злочинцями в її очах.

“Розрахунковий стан” Лариса Денисенко

Книга про те, що кожен наш вчинок в кінці матиме результат, за який нам прийдеться відповідати. Байдуже де – в цьому житті чи в іншому – ми дійдемо до точки розрахунку, де потрібно буде платити за все. Історія, написана українською письменницею, дає причину задуматись над своїми діями й тим, до чого вони призведуть.

“Чаполоч” Ігор Астапенко

Нічого подібного в українській літературі ще не було – гра текстом і підтекстом, різноманітні художні засоби та переходи створили новий жанр. Сюжет розповідає про самотнього філософа, який шукає себе справжнього. Він шукає те, давно втрачене людиною, без чого вона стала безжальним звіром – зв’язок з природою, світом та іншими людьми.

Яка з книг припала вам до душі найбільше?

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua



• не пропусти