Раритетні світлини Луцька 1920-х років від польського фотографа

536

Знімки істoричної Вoлині зберігаються у Інститyті мистецтва Польської акaдемії наук. Автoром рaритетних кaдрів є пoльський фотoграф Генрик Поддембський.

Про це повідомляє Район.Луцьк,

Серед цих робіт є більше 20 оригінальних фотографій Луцька, більшість яких майже ніколи і ніде не були опубліковані, – пишуть у спільноті «Я люблю Луцьк» у Вконтакте.

Наприкінці ХІХ століття у провінційному польському містечку народився Генрик Поддембський, якому судилося стати найвидатнішим фотографом Польщі ХХ століття. Саме такий титул дали йому сучасні дослідники.

У його спадку, за оцінками, налічується близько 20 тисяч негативів на плівці та скляних пластинах. Це – результат чвертьстолітньої праці фотографа.

Поддембський знайшов себе у краєзнавчій документалістиці. Відкривши власне фотоательє у Варшаві, він зробив кілька десятків краєзнавчих подорожей зі своїм другом, автором краєзнавчих путівників Мєчиславом Орловичем. У 1925 році тоді вже знаменитий фотограф із кількома валізами фотографічного причандалля приїхав на Волинь.

Маючи завдання від Міністерства громадських робіт, він задокументував десятки виглядів волинських міст та її найважливіших пам’яток. Цінні і цікаві роботи луцької серії зафіксували стан міста і його багатьох елементів, на сьогодні втрачених. На зображеннях Поддембського – замок, православний і католицький собори, Велика синагога, караїмська кенаса, річка Стир та різні вулиці міста.
• не пропусти