Каньйон Матка, одне з найчарівніших місць в природі Македонії (12 фото)

1706

Каньйон Матка знаходиться в Македонії, в притоці річки Тріска. Його історія виникнення дуже цікава. У 1938 році місцева влада перегородили річку дамбою, щоб зробити водосховище для забезпечення водою тільки побудовану ГЕС. Створене озеро з часом перетворилося на справді цікаве й дуже гарне місце відпочинку.

З кожним роком його популярність все більше зростає, приваблюючи туристів з багатьох країн. Цікавим фактом є те, що каньйон забороняється фотографувати, так як ГЕС є секретним об’єктом. Однак туристи на цю особливість абсолютно не звертають уваги і спокійно роблять знімки чудових пейзажів.

У каньйоні Матка можна відвідати близько 10 печер різної довжини – від 20 до 180 метрів. Деякі з них видно тільки з борту прогулянкових човнів, що курсують по озеру. Уздовж озера, поблизу каньйону, знаходяться декілька церков і монастирів. Найвідоміша – найдавніша церква Святого Андрія, побудована в 1389 році. До неї біля озера прокладена стежка, по якій можна прогулятися. Будівництво цієї церкви відбувалося задовго до заповнення каньйону водою, тому зараз лише кілька метрів відділяють її стіни від води. На скелястих схилах каньйону можна розглянути і середньовічні монастирі, які сховалися тут від вторгнення випадкових подорожніх і недругів.

Відвідування каньйону для кожного принесе тільки позитивні емоції. Свіже гірське повітря, скелясті зелені схили, прозора водна гладь озера – що може бути прекрасніше для відпочинку? Після екскурсій можна відпочити у затишних готелях, що знаходяться поряд, насолоджуючись спокійною музикою і дивно смачною їжею, яку приготують з великим задоволенням місцеві кухарі.