Українська пустеля Олешківські піски є найбільшою в Європі! (редірект)

43

Ви ніколи не чули про пустелю в Україну? Та ще й найбільшою в Європі?! Це цілком можливо, адже за часів Радянського Союзу тут розташований військовий секретний полігон, на якому льотчики відточували своє мистецтво бомбардування. 15 км у діаметрі, цілих 200 000 гектар землі! І всього в 30 км від Херсона! Справжній сафарі-тур в Україну! Цікаво? Захоплююче? Принаймні, незвично так це точно .. Піски на цих землях були давно, але тому, що ми бачимо зараз, ми зобов’язані барону Фальц-Фейну (засновнику Асканія-Нова) . Тому самому чиї скарби містично зникли після його смерті. У 18-19 столітті сюди масово стали завозити овець. Кажуть, одному тільки барону належало стадо до мільйона голів. Вівці знищили рослинність, решта зробили пожежі, вітрова ерозія та безцільна вирубка лісів. За даними “Журналу загальнокорисних відомостей” тільки з 1802 по 1832 рік зникло близько 5000 га лісу, після чого площа під рослинністю скоротилася практично до нуля.

Олешківські піски. Пустеля в серці Україну! Колишній секретний полігон відкриває двері для сафарі!
У двадцятому столітті проблема набула дуже активний характер. Території пустелі збільшувалася з кожним днем. Було прийнято рішення кордону пустелі засадити лісом. Таким чином було висаджено більше 100 тисяч гектар лісу. Самі дніпровські піски займають території близько 160 000 га. З межуючими територіями площа досягає 210 000 га. Фактично Олешківські піски не є пустелею, це своєрідна напівпустеля. Ділянками трапляються місця з невеликою трав’янистою рослинністю. При всьому цьому клімат тут все ж своєрідний і відрізняється від того, який навіть в самому Херсоні. Влітку піски прогріваються до 75 градусів Цельсія, що нагріває ще більше повітря над пустелею. Це, в свою чергу знижує вологість, тому дощі тут не часте явище.

Чому українська пустеля називається саме так? Буквально в семи-восьми кілометрів від Херсона у бік Олешківських пісків знаходиться місто Цюрупинськ, який до 1925 року називався Олешки. Зараз використовується назва як Олешківські (Олешківські Піски).

Так що тепер щоб поганяти на джипах по просторах пустелі не потрібно виїжджати з України, витрачаючи тисячі доларів на сафарі. Щоб відчути якогось це потрапити в саме серце цієї СПЕКИ, щоб стати на вершину гори і поглянувши навколо не побачити нічого крім пустелі – вирушайте в Херсон, Цюрупинськ та Олешківські піски чекають вас!

Дізнатися більше про це можна дізнатися в управлінні культури і туризму Херсонської ОДА
(0552) 22-45-57, 26-46-86 Цурюпинськ МСХОЗ, (067) 551-20-50.