Щоб малюк народився здоровим, потрібна «командна робота» його батьків. У цьому питанні немає малозначущих чинників.
Зокрема, на здоров’я майбутньої дитини і його матері може вплинути вік батька ще при зачатті. До такого висновку прийшли вчені, які працюють в Стенфордському університеті.
Виявилося, що чим більше «віковий» батько, тим більш імовірним стають ускладнення у дитини, коли вона з’являється на світ. Це виражається в невеликій вазі і необхідності застосувати інтенсивну терапію.
Водорозділом вчені вважають чоловічий вік в межах 35 років. Після цього, на думку фахівців, у чоловічих статевих клітин починаються генетичні мутації. В середньому, по два рази за рік.
Якщо батькові на момент зачаття було більше 45 років, імовірність появи недоношеної дитини зростає на 14%.
У тому випадку, якщо чоловікові в цей час було більше 55 років, шанси дитини потрапити до інтенсивної терапії зростають на 28%.
Однак, це ще не все. Вік батька відбивається і на здоров’ї заплідненої ним жінки. Якщо чоловік перейшов 45-річний поріг, у вагітних на 28% частіше відзначають порушення з обміну глюкози. Цей феномен поки не піддається ніякому науковому поясненню.
У той же час, на підставі даних статистики, не варто кидатися в паніку і порушувати свої плани. Головне – це бажання батьків зачати потомство і їх здоров’я. Є чимало підтверджень того, що у вікових батьків з’являються цілком доношені і здорові діти.