Райдуга білого кольору, бірюзовий лід, кольорові піски і гори – це не казковий сюжет, а природні явища нашої планети.
Ми зібрали 16 чудес світу, які більше схожі на вигадки режисерів фентезі. А наприкінці вас чекає питання з підступом, який підготувала сама природа.
Блакитна лава
Вулкан Іджен дуже популярний серед туристів. В одному з його кратерів можна побачити незвичайне явище – блакитну лаву. Причиною виникнення такого дива природи є сірчастий газ, який нагрівається до 600° C.
Туманна веселка
Веселка, яка з’являється під час туману, а не дощу. Туманну веселку можна побачити і вночі при наявності туману і досить яскравого місяця.
Крижане волосся
Лід, який більше схожий на шовковисте волосся, – дуже незвичайне природне явище. Бактерія Pseudomonas syringae підвищує точку замерзання води всередині рослин, а коли вода залишає рослину і зустрічає холодне повітря, утворюється таке крижане волосся.
Семикольорові піски
Піщані дюни, що складаються з пісків 7 різних кольорів: червоного, коричневого, фіолетового, зеленого, блакитного, пурпуроного і жовтого. Дивним є те, що, якщо змішати дві жмені різних відтінків, в кінцевому рахунку вони все одно розділяться по колірних спектрах.
Вогняна веселка
Рідкісний і дуже красивий оптичний ефект, що виражається у виникненні горизонтальної райдуги, локалізованої на тлі легких хмар.
Гало
Гало зазвичай з’являється навколо Сонця і Місяця, але іноді його можна побачити навколо інших потужних джерел світла, таких як вуличні вогні.
Кальгаспори
«Той, хто кається снігу» – утворення заввишки до 6 метрів на поверхні снігових полів, які можна зустріти у високогір’ях тропіків і субтропіків. Здалеку справляють враження натовпу уклінних ченців.
Сиваш
Неймовірної краси затока має другу назву – Гниле море. Через мілководдя влітку вода сильно прогрівається і видає гнильний запах – звідси і назва водойми. З цієї ж причини морська вода інтенсивно випаровується, через що затока сильно мінералізована.
Данься
Одне з найкрасивіших ландшафтних утворень не тільки в Китаї, але і у всьому світі. Незвичайні кольорові скелі – улюблене місце туристів.
Замерзлі бульбашки метану
Дивовижне видовище – замерзлі бульбашки газу під поверхнею води. Вони застигають на різній глибині і створюють незвичайний візуальний ефект.
Уюні
Висохле соляне озеро, яке під час сезону дощів покривається тонким шаром води і перетворюється на найбільшу у світі дзеркальну поверхню.
Зона пробиття хмар
Дане явище більше схоже на слід від метеорита, що увійшов до атмосфери. Насправді Fallstreak hole – красивий і абсолютно нешкідливий феномен.
Бірюзовий лід
Байкал – не тільки найглибше озеро на планеті, але і справжня коштовність природи. Його льоди, більше схожі на блакитні топази, тому доказ.
Троянда пісків
Мінерал, який нагадує своїм виглядом троянду. У деяких країнах «троянду пустелі» прийнято дарувати на День закоханих як символ нев’янучої любові.
Відьомські кола
Відьомський кола у Намібії – справжня загадка для вчених. Все ж не дарма в цій державі процвітає магія у всіх її проявах.
Бонус: скільки тут дерев?
Правильна відповідь: одне.
Дерево Пандо – найстаріший і найбільший організм у світі, який має загальну кореневу систему, що охоплює площу рівну 43 га, а вага рослини оцінюється в 6 000 т, що робить його ще і найважчим з відомих організмів.