Поїздка на море в оксамитовий сезон обійдеться дешевше, ніж влітку, а гори порадують мальовничими краєвидами та свіжим повітрям
Літо стрімко наближається до кінця, друзі і колеги по черзі повертаються з відпусток, хваляться пригодами і засмагою, а ви все ніяк не виберетеся кудись відпочити? Не поспішайте сумувати. Незважаючи на те що традиційна пора відпусток – це спекотний сонячний сезон, восени теж можна організувати собі чудовий відпочинок. Та й отримати літо можна в будь-який час року, вибравши один з безлічі курортів в теплих країнах. Але якщо ви хочете провести свою відпустку в Україні, для вас теж знайдуться цікаві варіанти. Більш того, в цей час року туристів стає менше, ціни – нижче, а погода все така ж гарна.
Сайт “Сегодня” вибрав кілька варіантів для осіннього відпустки.
Оксамитовий сезон на морі
Насолодитися відпочинком на морі можна майже весь вересень, а якщо погода дуже гарна – то і до середини жовтня. Для відпустки в оксамитовий сезон більше підійде Азовське море, оскільки через його невелику глибину (вона не перевищує 13,5 м) вода в ньому тепліше. Більш того, на пляжах буде набагато менше туристів і відпочиваючих, а ціни на проживання і продукти будуть вже нижче.
Одне з найпопулярніших місць на Азовському морі – Арабатська стрілка ( Херсонська область ). Це – коса довжиною понад 100 км, яка з одного боку омивається водами моря, а з іншого – солоного затоки Сиваш. А ще ця місцевість багата термальними водами і запасами лікувальної грязі. Також великою популярністю користуються курорти, розташовані в Запорізькій області, наприклад, Кирилівка . Це місце відрізняється теплим кліматом, невеликою кількістю опадів і віддаленістю від великих міст, тому відпочинок тут зазвичай тихий і спокійний. Ще одне місце, які люблять туристи і відпочиваючі, – Бердянська коса. Крім моря, тут є унікальні джерела прісної води і бруду. Бердянськ – це типовий місто-курорт з пансіонатами, оздоровницями, пляжами і розважальними комплексами, тому влітку тут багатолюдно. Однак восени відпочинок на цьому курорті буде значно спокійніше.
Втім, в плані комфортного відпочинку в оксамитовий сезон не поступається і Чорноморське узбережжя. Особливо відпускна життя кипить в Одесі – вода в морі ще тепла, температура повітря комфортна, а легкий вітерець тільки йде на користь під час відпочинку на пляжі або тривалих прогулянок. Відпочивати тут комфортно через розвинену курортну інфраструктуру, а саме місто славиться своєю історією, красою і характерним почуттям гумору місцевих жителів. Крім того, на початку осені – 2 вересня – тут відзначається день міста, а святкування зазвичай грандіозне. А для тих, хто не готовий проводити відпустку в мегаполісі, на Чорноморському узбережжі є безліч селищ, наприклад, Затока, Залізний порт або Скадовськ .
Золота осінь в горах
Осінь – відмінний час, щоб насолодитися мальовничістю Карпат. Це ідеальне місце для того, щоб з комфортом відпочити, подихати чистим повітрям і вдосталь нагулятися на природі. Для туристів тут є безліч розваг – підйомники працюють цілий рік, можна взяти напрокат велосипеди і квадроцикли, покататися на конях і поплавати в прохолодних гірських річках, поїхати на екскурсії в найдивовижніші місця.
Одне з унікальних місць в Карпатах – озеро Синевир у Міжгірському районі Закарпатської області. Водойма розташована на висоті 989 метрів над рівнем моря. Його площа сягає 5 га, а максимальна глибина – 24 м. Через це навіть у найтепліші дні прогріваються лише один-два верхніх метра води. Вода озера дуже чиста і прозора, але холодна. І хоча скупатися в ньому не можна, але на березі можна не тільки відпочити в оточенні гарної природи, а й почути безліч історій і легенд. Згідно з однією з них, прозора вода озера – це сльози, які виплакала молода Синь в тузі за улюбленим Віру. На березі озера стоїть дерев’яна скульптура, яка зображує двох закоханих.
Втім, збираючись у відпустку в гори, не забудьте перевірити прогноз погоди і переконатися, що там не почався сезон дощів (якщо вам така погода, звичайно, не подобається).
Повільний відпочинок в санаторіях
Осінь вважається дуже комфортним сезоном для відпочинку в санаторіях. Так, погода не влаштовує неприємних сюрпризів на кшталт нестерпної спеки або морозів , а розміреність цього виду відпочинку допомагає відмінно розслабитися. Кількість санаторіїв в Україні обчислюється сотнями. Серед них і державні установи, все ще нагадують про радянське минуле країни, і сучасні пансіонати та будинки відпочинку, які дозволяють не тільки поліпшити стан здоров’я, але і вдосталь насолодитися розміреним відпочинком. Тим більше що в санаторій можна їхати не тільки заради лікування, але і для загального зміцнення організму. Більшість установ санаторного типу розташовані в місцях, де є природні джерела цілющих речовин – мінеральні води, багаті мікроелементами солі і бруду, морська вода і гірське повітря.
Наприклад, один з найпопулярніших бальнеологічних курортів в Україні – Моршин. Для лікування використовують мінеральні води з трьох джерел, озокерит і торф’яну грязь. Дуже популярні Трускавець і Миргород – міста-курорти, що працюють на базі джерел з мінеральними водами. Хоча не менш цікаві санаторії є в багатьох регіонах країни. Наприклад, бальнеологічний курорт Хмільник ( Вінницька область ) – єдиний в Україні радоновий курорт. Завдяки лікуванню на базі радонової мінеральної води можна поліпшити стан нервової системи, хребта, спини і шкіри.
Крім того, часто поблизу санаторних курортів є безліч цікавих місць, куди можна відправитися на екскурсію. Наприклад, з Хмільника можна швидко потрапити до Вінниці, щоб помилуватися відомими на всю країну фонтанами, а з Трускавця – у Львів , Івано-Франківськ або Яремче .