83 роки тому Київ став столицею України

    663
    Раніше столицею України був Харків, пише Знай

    Київ – місто з величезною багатовіковою історією, перший раз про нього згадується ще в далекому 860 році. І за цей час Київ встиг побувати столицею досить багато разів: у полян, Київської Русі, УНР. А останній раз місто стало столицею 24 червня 1934 року. Тоді воно повернуло собі цей статус у Харкова, який був головним містом України з 1919 року. У той час, це рішення приймав сам Сталін.

    Як Київ ставав столицею України

    24 червня 1934 року пройшла величезна кількість самих різних заходів. Головним, з яких був урочистий переїзд чиновників, який супроводжувався парадами та маршами. У Києва тоді був статус міста “ста церков”. Він був дуже тихим, затишним і спокійним. Але, завдяки тому, що він став столицею України, тут з’явилося безліч урядових будівель, архітектура стала більш суворою і урочистою.
    Уряд потрібно було забезпечити потрібними будівлями та приміщеннями, тому було створено безліч проектів реконструкції міста. Перший такий проект був створений в 1936 році, у ньому передбачалася перебудова головних вулиць міста, створення зручної транспортної розв’язки і ліквідація старих будівель.

    Коли чиновники вже остаточно переїхали в Києві, то було поставлено завдання побудувати урядову будівлю і головну вулицю міста, якої до того часу ще не було. Проектів для всього цього було досить багато, серед них був один, досить радикальний, який і був прийнятий. Він передбачав знесення Трьохсвятительської церкви, Михайлівського Золотоверхого монастиря та будівлі присутствених місць. Але здійснити це повністю не вийшло, тому що ґрунти були досить непередбачуваними і будівництво не продовжилася.
    Після цього на Хрещатику почало з’являтися безліч різних держустанов, наприклад у 1936 році було побудовано шестиповерхова будівля, яка зараз відома всім як “Цум”.


    У 1936 -1939 роках було зведено ще кілька монументальних будівель. Головним, з яких зараз є Кабінет Міністрів України, який у той час будувався спеціально для НКВС.
    У той час було знесено досить багато старовинних будівель, які зараз могли б стати пам’ятками історії та архітектури. Але, з іншого боку, в Києві з’явилося безліч установ, шкіл, садочків.

    Автор матеріалу: Антон Антонов