Великий бар’єрний риф – найбільша популяція коралових поліпів сформували рифову систему довжиною понад 2600 кілометрів. Риф розташований уздовж північного узбережжя Австралії. У складі Великого бар’єрного рифу на зчитується більше 2900 самостійних рифів, 900 коралових островів.
Великий бар’єрний риф є однією з найрізноманітніших екосистем у світі. Тут виявлено близько 400 видів коралів, 1 500 різновидів риб і різноманіття інших тварин і рослин. Організація ЮНЕСКО внесла Великий бар’єрний риф в список об’єктів всесвітньої спадщини.
Корали – це незвичайні морські тварини, представники типу кишковопорожнинних – одного з найбільш примітивних типів живих істот на Землі. Це одна з найдавніших груп багатоклітинних організмів на Землі, вони існують вже багато мільйонів років. Корали незвичайні тим, що мають здатність утворювати потужний вапняний скелет, який зберігається після смерті тварини і сприяє формуванню атолів і рифів.
Корали мешкають в тропічних і субтропічних морських водах і живуть у воді з температурою не нижче 21 градуси за Цельсієм. Корали бувають різних кольорів (рожеві, червоні, блакитні, білі, чорні), їх забарвлення залежить від складу і кількості органічних сполук. Відомо більше 2500 різновидів коралів.
Коралові рифи – вапняні геологічні структури, утворені кораловими поліпами і деякими видами водоростей. Загальна площа коралових рифів у світі перевищує 27 млн км ². Знаходяться вони в основному в Тихому та Індійському океанах. Близько 1/3 коралових рифів світу вже згублено. При існуючій тенденції деякі рифи будуть знищені до 2030 року.
Слово «корал» у нашому поданні завжди пов’язане з чимось твердим, тендітним. Проте, існують і м’які корали, які, як випливає з назви, позбавлені суцільного твердого скелета. М’які корали можуть займати досить великі площі на рифі. Багато видів м’яких коралів днем зіщулюються в безформні грудки, які розправляються тільки з настанням сутінок. Тому їх вишукану красу повною мірою можна оцінити тільки при нічному зануренні.