Населення України може скласти 10-15 мільйонів за песимістичним сценарієм

    431

    Президент Київської школи економіки (KSE) Тимофій Милованов в інтерв’ю “Українській правді” озвучив два сценарії щодо чисельності населення України на найближчі десять років. За песимістичним прогнозом, кількість громадян може скоротитися до 10–15 мільйонів, тоді як оптимістичний сценарій передбачає, що населення залишиться на рівні 35–40 мільйонів.

    За словами Милованова, песимістичний прогноз базується на негативному розвитку подій, що змушуватиме людей залишати країну. Водночас оптимістичний сценарій можливий, якщо війна швидко закінчиться й Україна почне активно рухатися до членства в Європейському Союзі.

    Милованов зазначив, що в такому разі люди поступово повертатимуться. Він порівняв можливий розвиток України з Ізраїлем, підкресливши, що відновлення, «позитивний вайб» та інтеграція в ЄС нададуть людям більше сенсу та можливостей для життя.