МОН пояснило реорганізацію шкіл: що та для кого зміниться

    353

    В Україні розпочинається процес оптимізації мережі шкіл, що передбачає реорганізацію багатьох закладів освіти. Заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків розповів, як відбуватиметься цей процес, особливо у сільській місцевості. Про це повідомляє “Суспільне”.

    За словами Андрія Сташківа, у сільській місцевості ситуація залежить від кількості учнів у школах. За наявності достатньої кількості дітей, заклади освіти не закриватимуться, а продовжать функціонувати.

    Найбільша проблема спостерігається в населених пунктах, де кількість дітей постійно зменшується. Проте, навіть у таких випадках, як зазначив заступник міністра, школи повинні залишатися, але мають бути реорганізовані та оптимізовані.

    Сташків наголосив, що початкові школи повинні бути максимально наближені до місця проживання дітей. Для таких невеликих початкових шкіл, де мало учнів, існує багато інструментів для організації навчання: це можуть бути класи-комплекти, зведені класи та різні форми навчання. При цьому, за його словами, ці школи повинні продовжувати працювати.

    Водночас, для функціонування базових шкіл (5-9 класи), очевидно, потрібна більша кількість дітей. Це пояснюється тим, що учні цих класів вивчають предмети природничого циклу, такі як хімія, фізика, біологія, для чого необхідні спеціалізовані лабораторії та відповідне оснащення.



    • інші новини