Магнітні бурі на початку травня: чого чекати українцям у перші дні місяця

    1

    На кінець квітня й початок травня магнітосфера Землі залишається стабільною — і це гарна новина для всіх, хто чутливий до геомагнітних коливань. Сонячна активність низька, а серйозні спалахи чи викиди корональної маси поки не прогнозуються, повідомляє 24 Канал.

    Наразі на видимій частині Сонця нарахували дев’ять активних плям. Проте всі вони стабільні й не становлять загрози для Землі.

    Пляма AR4064 днями дала кілька слабких спалахів С-рівня, але без викидів маси.

    AR4069 спалахнула вчора вночі на рівні C2.2, також без наслідків для Землі.

    Невеликі імпульси фіксували також від AR4077, AR4073 та AR4070, проте жоден з них не викликав коронального викиду маси (КВМ).

    Це означає, що протягом щонайменше 24-48 годин, тобто до завершення квітня, геомагнітних збурень не очікується.

    За супутниковими даними на 25–27 квітня, жоден КВМ не був спрямований у бік Землі. Відтак 1 та 2 травня магнітні бурі виключені. Імовірність спокійної ситуації збережеться до кінця тижня.

    У випадку, якщо якась із плям усе ж активізується й викине масу, їй знадобиться в середньому три дні, щоб дістатися до Землі. Тобто навіть у разі спалаху 1 травня, вплив відчувався б не раніше 4–5 травня.

    За поточними даними, геомагнітна ситуація стабільна до неділі, а, можливо, й довше. Сонячна активність лишається низькою, а серйозних спалахів не зафіксовано.