Україна запускає мережу Центрів національного спротиву: як це працюватиме і хто навчатиме громадян

    148

    В Україні стартує проєкт, покликаний навчити громадян чинити опір у разі загроз. Мережа Центрів національного спротиву, створення якої затвердив Кабмін 22 квітня, охопить усі області країни та Київ.

    Міністерство оборони наголошує, що мета Центрів — підготовка українців до захисту від окупантів. У цих установах навчатимуть базовим навичкам самооборони, зв’язку, поводженню зі зброєю та іншим практичним умінням, необхідним у разі загрози.

    Заступник міністра оборони, генерал-лейтенант Євген Мойсюк, зазначив, що створення Центрів спротиву — це зміцнення обороноздатності держави. За його словами, громадяни зможуть реально впливати на безпеку країни, будучи підготовленими до викликів.

    Кожен Центр національного спротиву функціонуватиме як комунальна установа або підприємство, затверджене обласною чи міською радою.

    Фінансування надходитиме з місцевих бюджетів або за рахунок донорської підтримки. Кошти використовуватимуться на закупівлю навчального обладнання, макетів зброї, засобів зв’язку та тренажерів.

    Контроль над Центрами здійснюватимуть обласні військові адміністрації, які щоквартально звітуватимуть перед Міністерством оборони.

    Навчання проводитимуть сертифіковані інструктори з-поміж ветеранів ЗСУ та чинних військових Сил тероборони та ССО. Вони проходитимуть додаткову підготовку у вищих військових закладах.

    Курси будуть адаптовані до регіональних особливостей і ґрунтуватимуться на Типових програмах Командування Сил ТрО ЗСУ.



    • інші новини