Петиція про заборону музики російською мовою на стримінгових платформах України менш ніж за три дні зібрала необхідні 25 тисяч підписів. Про це пише Українська правда.
Документ з’явився на сайті Кабінету міністрів 17 лютого, а вже 20 лютого кількість голосів перевищила 28 тисяч. Автор звернення вимагає заблокувати російськомовні пісні в Apple Music, Spotify та інших сервісах, а також ініціювати відповідні законодавчі зміни. Окрім того, петиція передбачає запуск інформаційних кампаній для популяризації української музики.
Автори звернення зазначають, що російськомовні треки можуть містити приховану пропаганду та шкідливі меседжі, які підривають українську культурну ідентичність. Окрім того, прослуховування такої музики прямо чи опосередковано фінансує державу-агресора.
Окремо наголошується на впливі музики на молодь: стримінгові сервіси є головним джерелом музичного контенту для нового покоління, а відсутність російськомовного контенту може допомогти сформувати правильні культурні орієнтири.
Попри повномасштабне вторгнення, російськомовні пісні продовжують з’являтися в чартах українських стримінгів. У 2022 році аудиторія значно знизила інтерес до російських виконавців, проте згодом тенденція почала змінюватися.
Дослідження Gradus Research у 2023 році показало, що 45% українців повністю відмовилися від російської музики, ще 22% скоротили її прослуховування. Однак під кінець 2023 року серед топ-100 пісень в Apple Music все ще було близько 10 російськомовних треків. Наприкінці 2024 року ця кількість зросла до 19.
Попри збільшення українського контенту в чартах, російськомовні треки досі мають значну аудиторію. Чи вплине петиція на законодавчі зміни та стримінгові сервіси — покаже час.