Що робити, якщо смартфон упав у сніг

    10

    Покрокова інструкція, як реанімувати техніку самотужки.

    Як врятувати смартфон від снігу

    Дотримуйтесь цих рекомендацій, щоб збільшити шанси гаджета на порятунок.

    1. Дійте негайно

    Хоча це звучить очевидно, краще все ж таки повторити: діяти варто відразу ж, а не чекати серйозніших проблем. Чим довше гаджет знаходиться в снігу, тим вищий ризик попадання вологи всередину, а чим довше врятований телефон лежить у кишені без діла, тим нижчою є ймовірність, що ця волога не пошириться. Загалом, лізьте в кучугуру відразу.

    2. Вимкніть гаджет

    А якщо він вже вимкнений, не намагайтеся увімкнути. Це знизить ризик короткого замикання та підсмажених нутрощів пристрою.

    3. Протріть смартфон

    Тримаючи смартфон вертикально портами вниз, змахніть сніг . Якщо серветка для окулярів, шарф або інша суха тканина, протріть зверху вниз, не торкаючись роз’ємів: ворс всередині краще не зробить.

    4. Розберіть пристрій

    У більшості сучасних смартфонів ви зможете тільки зняти чохол, відключити дротові аксесуари, витягнути сімку та картку пам’яті разом із лотком.

    Зробіть це, тільки-но переконайтеся, що прибрали всю вологу з корпусу.

    Якщо сам гаджет врятувати не вдасться, ви хоч захистите від корозії картки з контактами та файлами.

    Якщо ваша модель це дозволяє, кришку та батарею теж потрібно зняти. Апарати зі знімною батареєю на акумуляторі часто мають індикатор у вигляді білого кружка або квадрата. Якщо він червоний чи рожевий, вода проникла всередину. Це майже напевно означає, що акумулятор доведеться змінювати, але пристрій ще можна врятувати.

    У розібраному вигляді віднесіть смартфон у тепле приміщення або, на крайній край, в машину .

    5. Подбайте про роз’єми

    Навіть якщо смартфон має захист від вологи, при попаданні води в роз’єм для зарядки або динамік можуть виникнути проблеми. Тримаючи апарат вертикально, акуратно постукайте зарядним портом по долоні. Сконцентруйтеся на тому, щоб прикладати невелике зусилля тільки під час руху вниз, а вгору піднімати максимально акуратно, щоб не загнати вологу ще глибше.

    Якщо під рукою є ручний або автомобільний пилосос, можна обережно провести ним біля всіх роз’ємів та динаміків – на слабкій потужності та невеликій відстані від пристрою.

    6. Пошукайте пакетики із силікагелем

    Багато хто радить покласти смартфон у чашку рису, але силікагель набагато безпечніший. Про всяк випадок: мова йде про ті самі паперові пакетики з кульками, які кладуть у взуттєві коробки та банки з ліками. Помістіть смартфон у пластиковий пакет або банку вертикально, обкладіть з усіх боків упаковками із силікагелем та залиште сушитися.

    Якщо силікагелю немає, можна використовувати паперові рушники або чистий рушник з мікрофібри, а на крайній випадок – рис у пакетику для варіння (перевірте, що він не порошить). Смартфон із високим рівнем вологозахисту (IPX7 або IPX8) досить просто залишити у сухому приміщенні, але подалі від джерел тепла.

    7. Виявіть терпіння

    Вам напевно захочеться якнайшвидше включити смартфон і перевірити, чи працює він. Але у пристрою, який дали спокій на 3 доби, куди більше шансів пережити снігову пригоду, ніж у смартфона, який сушили 24 години. А ось спроба включити його зарано може призвести до короткого замикання — тоді без ремонту точно не обійтися.

    Знову ж таки, у смартфонів з гарним вологозахистом шанси на життя вищі, а рекомендації м’якіші. Та ж Apple радить просушити iPhone хоча б 5 годин, перш ніж пробувати провідну зарядку, а для бездротової взагалі не наводить обмежень: головне переконатися, що задня панель і килимок сухі. Але це той випадок, коли краще трохи зазнати.

    8. Перевірте, чи пішла волога

    Повторіть ті самі дії, що при просушуванні портів: постукайте смартфоном по долоні та поставте його на суху серветку. Якщо вологи немає, спробуйте увімкнути пристрій.

    9. Перевірте працездатність

    Переконайтеся, що дисплей, камера, динаміки та біометричні датчики працюють правильно. Якщо звук не в порядку, спробуйте витрусити вологу, як із зарядного роз’єму.

    В останню чергу перевірте зарядний порт.

    Чого робити не варто

    Якщо після вказаних нижче маніпуляцій ваш смартфон добре працюватиме, то це помилка того, хто вижив, а не причина і наслідок.

    1. Не використовуйте розсипчастий рис та ватяні палички

    Рису з гречкою місце на кухні, а не у смартфоні. Частинки крупи можуть потрапити до порту і забити його. З ватяними паличками та паперовими рушниками та сама історія: ризики занести в порт ворсинки або проштовхнути вологу глибше не варті зусиль.

    2. Не сушіть феном або обігрівачем

    Звичайно, ви навряд чи розжарите смартфон достатньо, щоб пошкодити компоненти, а ось ризик розігріти клей, що відповідає навіть за вологозахист, є. А якщо направити фен до порту, він зажене вологу вглиб швидше, ніж щось висушить.

    3. Не трясіть занадто сильно

    Тут як з феном, спрямованим у порт: ви швидше поширите вологу, ніж витрусите її. Краще поставити телефон вертикально та дозволити гравітації робити свою справу.

    4. Не вмикайте і не заряджайте надто рано

    Ніхто не любить чекати, особливо коли неясно, чи загрожує вам дорогий ремонт або покупка нового смартфона . Але коротке замикання гірше за невідомість, тож потерпіть хоча б добу. А якщо апарат підтримує бездротову зарядку, перше підживлення оптимально буде провести без кабелю.