Магнітне поле Місяця існувало вдвічі довше, ніж вважали науковці

    95

    Група науковців з Університету Китайської академії наук виявила докази існування слабкого магнітного поля на Місяці приблизно вдвічі довше, ніж припускали попередні дослідження. Результати опубліковано в науковому журналі Science Advances (SciAdv).

    Сьогодні природний супутник нашої планети позбавлений магнітного поля, однак у минулому воно було присутнє завдяки термомеханічній конвекції глибоко в надрах небесного тіла. Попередні аналізи місячних порід показали, що Місяць мав магнітне поле близько 4 мільярдів років тому. У новому дослідженні команда вивчила зразки реголіту (місячного ґрунту), доставлені на Землю китайським зондом “Чан’е-5” у 2020 році.

    Тестування проб виявило, що приблизно 2 мільярди років тому, тобто в середні роки його існування, Місяць мав магнітне поле величиною від 2000 до 4000 нанотесла (нТл). Для порівняння, на Землі загальна напруженість магнітного поля варіюється від 22 тисяч до 67 тисяч нТл.

    Відкриття припускає, що під поверхнею Місяця розплавлений матеріал існував набагато довше, ніж вважалося раніше.

    Також можливо, що місячний вулканізм зберігався триваліший час, а в затінених регіонах супутника могло бути більше замерзлої води. Магнітне поле здатне захистити воду на поверхні від сонячного вітру, запобігаючи її перетворенню на інші речовини.



    • інші новини