Золоті язики та нігті: у Єгипті археологи знайшли унікальні мумії епохи Птолемеїв

    257

    Група єгипетських й іспанських археологів виявила понад десяток давньоєгипетських мумій із золотими язиками та нігтями під час розкопок археологічного об’єкта Аль-Бахнаса в провінції Мінья в Єгипті. Наукова місія була частиною багаторічного проєкту з вивчення підземного комплексу гробниць.

    За час досліджень науковці виявили близько 300 мумій епохи Птолемеїв – останньої й найтривалішої династії Стародавнього Єгипту, яка правила з 305 року до нашої ери по 30 рік нашої ери. У 13 мумій у роті мали золоті язики – поховальне приладдя для потойбічного життя.

    Серед знахідок також виявлено цінні артефакти: серце скарабея, амулети із зображенням єгипетських божеств Гора, Тота й Ісіди та теракотову статую бога Гарпократа. Одне з поховань належало людині на ім’я Вен Нефер, його гробниця була прикрашена настінними розписами із зображеннями родини.

    Давні єгиптяни вважали золото священним металом, і золоті язики, на їхню думку, мали допомогти померлим розмовляти з Осірісом. Золоті нігті, які рідко знаходять у давньоєгипетських похованнях, також наділяли магічними властивостями.

    Археологічна пам’ятка Аль-Бахнаса, історично відома як місто Оксиринх, була великим поселенням греко-римської епохи. У перші століття нашої ери там виникла значна християнська громада, і понад третина найраніших відомих фрагментів Нового Завіту походить саме звідти.



    • інші новини