Більшість українців шукають найдешевші продукти: результати опитування Центру Разумкова

    150

    Опитування, проведене Центром Разумкова з 20 по 26 вересня, показало, що 44% українців при виборі продуктів харчування найчастіше обирають найдешевші варіанти, не надаючи великого значення їх якості. Про це пише NV. Такий підхід до покупок демонструє тенденцію збереження коштів серед значної частини населення.  

    Результати опитування показали, що 45% респондентів усе ж можуть дозволити собі купувати дорожчі та якісніші товари. Ще 11% опитаних не визначилися з відповіддю, що свідчить про певну невпевненість щодо власних можливостей або ж відсутність стабільності. 

    З початком повномасштабного вторгнення рф в Україну збільшилася кількість громадян, які, за власними словами, «ледве зводять кінці з кінцями»: ця частка зросла з 9% у 2021 році до 12%. Водночас зросла частка тих, хто відчуває себе забезпеченим, але не може дозволити собі великі покупки — з 6% до 9%.  

    У порівнянні з 2005 роком, відбулися помітні зміни й в структурі доходів населення: зросла кількість українців, які живуть на зарплату, з 38% до 54%. Водночас зменшилася частка громадян, які отримують основні доходи від пенсії чи соціальних виплат — з 38% до 29%. 

    Опитування було проведене методом face-to-face серед 2016 респондентів віком від 18 років. Воно охопило території, що перебувають під контролем уряду України, де не ведуться бойові дії. Теоретична похибка вибірки становить не більше 2,3%.