Учені довели позаземне походження кулона Тутанхамона

    2000

    Жовте скло лівійської пустелі, з якого виготовлено кулон єгипетського фараона Тутанхамона, утворилося внаслідок удару метеорита в поверхню Землі.

    До такого висновку дійшли дослідники університетів та наукових центрів Німеччини, Єгипту та Марокко, результати досліджень яких опублікував Phys.org.

    Походження скла майже століття було предметом суперечки серед учених. Річ у тім, що воно не схоже на жодне натуральне скло за своїм складом, а знайти його можна тільки в певній частині пустелі на південному сході Лівії та південному заході Єгипту. Його вік становить близько 29 млн років.

    У дослідженні описуються результати аналізу двох зразків жовтого скла, куплених у жителя Лівії. Вони знайшли частинки кубічного цирконію, мінералу, який може утворитися лише за температури від 2250 до 2700 °C. Також виявили рідкісний поліморф орто-II, який може з’явитися тільки при тиску близько 130 000 атмосфер.

    На підставі сказаного вище дослідники зробили висновок, що таке скло могло з’явитися в лівійській пустелі тільки в результаті удару метеорита або вибуху атомної бомби. Зважаючи на вік скла, вчені зупинилися на теорії про метеорит.



    • інші новини