У хмарах Венери можуть ховатися невідомі форми життя

    790

    Група вчених з Університету Кардіффа, Массачусетського технологічного інституту та Кембриджського університету провела дослідження, присвячене можливому життю на Венері. Результати показали, що у хмарному покриві планети можуть існувати інопланетні форми життя, «не схожі ні на що, що ми бачили», повідомляє Proceedings of the National Academy of Sciences.

    Відомо, що атмосфера Венери на 96% складається із вуглекислого газу. Температура біля поверхні становить 464 градуси Цельсія, а тиск у 92 рази перевищує земний. Планета огорнута хмарами сірчаної кислоти, через які неможливо розглянути поверхню.

    У 1970-х роках вчені встановили, що в атмосфері Венери також є аміак – безбарвний газ, що складається з азоту та водню. Нові дані показали, що він може створити умови, придатні для життя.

    Автори дослідження змоделювали набір хімічних процесів та встановили, що за наявності аміаку виникає «каскад» реакцій, які нейтралізують оточуючі краплі сірчаної кислоти. В результаті кислотність хмар здатна знизитися з -11 до нуля. Це все ще дуже високо за шкалою рН, але деякі організми здатні вижити за таких умов.

    Джерело аміаку залишається невстановленим. Вчені припустили, що він має біологічне походження і виник через удар блискавки або виверження вулкана.

    «Жодне відоме нам життя не могло вижити в краплях Венери. Але, можливо, там є незнайоме нам життя, і воно змінює своє середовище, щоб зробити його придатним для себе», – зазначила співавтор дослідження Сара Сігер із Массачусетського технологічного інституту.

    Вчені підкреслили, що поки що це лише гіпотеза. Якщо вона вірна, то форми життя, швидше за все, будуть мікробами, схожими на бактерії, що живуть Землі.

    Автори дослідження сподіваються отримати нові дані за допомогою майбутніх наукових місій до Венери. Перша з них має вирушити вже у 2023 році.