Які рейтингові українські телеканали буде закодовано на супутнику

    1857

    За останні два роки було декілька спроб перевести українське телебачення на систему платного перегляду (Pay TV). Але всі проекти були згорнуті через невдоволення глядачів.

    В кінці травня 2019 року в українських виданнях почали з’являтися чутки про можливе кодування українських телеканалів. Подібну ідею висунули головні медіагрупи країни. Трохи пізніше інформацію підтвердили в компанії «Зеонбуд», яка займається створенням національної цифрової телемережі. Старт кодування супутникового сигналу заплановано на 20 січня 2020 року.

    Зараз повним ходом іде інформаційна кампанія серед населення. Деякі українські телеканали транслюють оголошення з проханням придбати нові тюнери та готуватися до відключення вільного доступу до «супутника». Річ у тім, що подібну рекламу дивляться також абоненти кабельного та цифрового телебачення. Тому подібні дії викликали занепокоєння в суспільстві. Виникає питання — що людям робити далі?

    Список кодованих телеканалів

    В Інтернеті опубліковано список мовників, які підлягають блокуванню технічного сигналу. Кодування українських каналів стосується чотирьох головних медіагруп.

    Першими про припинення вільного доступу до супутникового ТБ заявили в «1 + 1 Media». Так, вони закодують телеканали:

    • 1+1;
    • 2+2;
    • ПлюсGлюс;
    • ТЕТ;
    • Бігуді;
    • УНІАН ТБ.

    Далі стало відомо про кодування телеканалів медіагрупи StarLightMedia:

    • СТБ;
    • Новий канал;
    • ICTV;
    • М1;
    • М2;
    • ОЦЕ.

    Ще одна медіагрупа, яка припинить вільний доступ до рейтингового контенту, — Inter Media Group. Вона заблокує сигнал мовників:

    Крім того, припинення безкоштовного доступу також стосується телеканалів «Медіа Групи Україна»:

    • ТРК Україна;
    • НЛО ТБ;
    • Індиго;
    • Ескулап ТБ.

    Цей список є остаточним. Змін до нього поки не планується вносити.

    Які причини кодування українських телеканалів

    Існує три чинники, які спричинили блокування вільного доступу до рейтингових телеканалів на «супутнику». В першу чергу, справа стосується обмеження прав на закордонний контент. Серіали, телешоу та спортивні події транслюються не тільки на території України. Сигнал «супутника» також можуть приймати жителі сусідніх Молдови, Білорусі, Росії, Польщі та інших держав. А це зі свого боку порушує домовленості з правовласниками.

    Також причиною кодування українських телеканалів є активний розвиток ринку платного ТБ. Медіагрупи змушені виконувати вимоги кабельних, цифрових та супутникових операторів. Це так само перегукується зі світовою практикою, коли телегрупи переходять на платну модель надання контенту.

    Третя причина кодування українських телеканалів — боротьба з піратством. Відключення вільного доступу до технічного сигналу допоможе швидше виявити факти крадіжки контенту та покарати порушників.

    Що робити в разі кодування українських телеканалів

    Багато користувачів супутникового телебачення будуть неприємно здивовані відсутністю сигналу. Тому їм доведеться максимально швидко шукати нові способи перегляду телеканалів.

    Найчастіше люди підписують контракт з операторами кабельного або платного супутникового телебачення. Але існують обмеження у кількості контенту та корисних для глядача функціях. Також абонплата не завжди відповідає якості надання сервісу.

    Тому кращим варіантом стане перехід на інтернет-телебачення. Воно відрізняється різноманіттям українських і преміальних телеканалів, високою чіткістю зображення, а також наявністю інтерактивних функцій (пауза ефіру, перемотування, перегляд спочатку).

    В Україні існує декілька операторів інтернет-телебачення. Одним із найбільших провайдерів послуг є DIVAN.TV. Стати абонентом інтернет-телебачення дуже просто. Достатньо знайти фірмовий додаток на Smart TV або завантажити його на мобільний пристрій і зареєструватися. Після цього людина може повноцінно спробувати всі переваги телебачення нового покоління.