Перші будови з’явилися на місці сучасного Шибам в V ст. до н.е. Саме місто було засноване дві тисячі років тому. Свій багатоповерховий вид він отримав в XVI столітті. Всьому світу Шибам став відомий в 30-х роках XX століття, завдяки легкому перу німецького журналіста Ганса Хельфріца, який назвав його «Манхеттеном пустелі».
Тим часом, єменські хмарочоси зовсім не схожі на своїх американських побратимів. В їх основі лежить «ручна робота»: невипалена цегла-сирець, приготовлена з глини і соломи, і вапнякова побілка. Кожен будинок будувався разом із зростанням чисельності займаної його сім’ї, причому кожна окрема сім’я отримувала в своїй будівлі в якості квартири цілий поверх.
Шибам відрізняється щільною забудовою і складається з п’ятисот шести одинадцятиповерхових будинків, віддалених один від одного на відстані в кілька метрів і з’єднуються між собою балконами. Подібне планування було необхідне для захисту міського населення від нападів. З цієї ж причини стіни нижніх поверхів будівель робилися більш товстими – до 120 см, у той час як товщина верхніх стін могла бути всього пару десятків сантиметрів. Цікаво, що зменшення товщини стін йшло тільки з зовнішнього боку – зсередини площа приміщень залишалася однаковою для кожного поверху.
Середній термін служби глиняних багатоповерхівок становить дві-три сотні років. Найстарішому дому Шибам більше п’ятисот років. Основна маса єменських хмарочосів була побудована на рубежі XIX-XX століть. Сьогодні в Шибамі проживає близько семи тисяч жителів. З 1982 року унікальне місто знаходиться під охороною ЮНЕСКО.