Без чорного і свічок. Українцям пропонують новий символ Голодомору

1
424

15110377_1675379642753251_1447037993985330204_o

З такою ініціативою виступив проект Експертний Корпус, який звернулися до дизайнера та ілюстратора Богдана Гдаля із проханням поміркувати на цю тему.

Він спробував переосмислити цю тему та абстрагувався усталених символів Дня Пам’яті – чорних кольорів та зображення свічки.

Голодомор на екрані – 5 фільмів про страшну трагедію (відео)

Мені видалася цікавою ідея подати вир із зерен, які собою символізують душі. Зображення показує всю трагедію без оцінок. Глядач дивиться на все збоку, не маючи можливості щось змінити. Але може робити висновки“, – пояснює Богдан.

Експертний Корпус та художник не переслідуватимуть жодних авторських прав та закликають використовувати новий символ на роковини Голодомору, які щорічно вшановуються у четверту суботу листопада. Цього року це 26 листопада.

Зазвичай по всій Україні у цей день відбувається акція “Запали свічку”, в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам’ятників та запалють їх у вікнах своїх домівок.

Також читайте Пам’ятники та монументи пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні (23 фото)

ДЖЕРЕЛОУкраїнська Правда
Поділись
  • Kost Sokur

    Гниди пропонують, і напевно на жадання спадкоємців злочинців, які творили Голодомор. Бо Голодомор не був стихійним лихом на зразок епідемій, землетрусів, цунамі, чи інших природних катастроф. Голодомор був злочином, задуманим, організованим та скоєним конкретними людьми, які переслідували свої особисті цілі під прикриттям суспільних, більш того, досі є великий суспільний прошарок людей, добробут яких базується на результатах того злочину, і замовчування цього є спробою реабілітувати організаторів та виконавців Голодомору, злочину, якому нема терміну давності. У нащадків тих злочинців є лише два путі – або проклясти своїх предків, або бути проклятим самим. Ті ж хто пишаються своїми предками- злочинцями – будуть прокляті не як нащадки, а як співучасники злочину, і окрім цього ще мають шанс отримати реальну кару. Пропонувати дивитись на Голодомор як на “трагедію без оцінок”, це знущання над пам’яттю загиблих.


Загрузка...