Без чорного і свічок. Українцям пропонують новий символ Голодомору

845
Підпишись на нашу сторінку у ФБ

15110377_1675379642753251_1447037993985330204_o

З такою ініціативою виступив проект Експертний Корпус, який звернулися до дизайнера та ілюстратора Богдана Гдаля із проханням поміркувати на цю тему.

Він спробував переосмислити цю тему та абстрагувався усталених символів Дня Пам’яті – чорних кольорів та зображення свічки.

Голодомор на екрані – 5 фільмів про страшну трагедію (відео)

Мені видалася цікавою ідея подати вир із зерен, які собою символізують душі. Зображення показує всю трагедію без оцінок. Глядач дивиться на все збоку, не маючи можливості щось змінити. Але може робити висновки“, – пояснює Богдан.

Експертний Корпус та художник не переслідуватимуть жодних авторських прав та закликають використовувати новий символ на роковини Голодомору, які щорічно вшановуються у четверту суботу листопада. Цього року це 26 листопада.

Зазвичай по всій Україні у цей день відбувається акція “Запали свічку”, в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам’ятників та запалють їх у вікнах своїх домівок.

Також читайте Пам’ятники та монументи пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні (23 фото)

ДЖЕРЕЛОУкраїнська Правда
Поділись

3 КОМЕНТАРІ

  1. Гниди пропонують, і напевно на жадання спадкоємців злочинців, які творили Голодомор. Бо Голодомор не був стихійним лихом на зразок епідемій, землетрусів, цунамі, чи інших природних катастроф. Голодомор був злочином, задуманим, організованим та скоєним конкретними людьми, які переслідували свої особисті цілі під прикриттям суспільних, більш того, досі є великий суспільний прошарок людей, добробут яких базується на результатах того злочину, і замовчування цього є спробою реабілітувати організаторів та виконавців Голодомору, злочину, якому нема терміну давності. У нащадків тих злочинців є лише два путі – або проклясти своїх предків, або бути проклятим самим. Ті ж хто пишаються своїми предками- злочинцями – будуть прокляті не як нащадки, а як співучасники злочину, і окрім цього ще мають шанс отримати реальну кару. Пропонувати дивитись на Голодомор як на “трагедію без оцінок”, це знущання над пам’яттю загиблих.

    • Ти стовідсотково правий . Мені не раз за життя доводилося чути від комуністів та їх спадкоємців : ” Навіщо згадувати те що було ? Давай забудемо , адже те давно минуло , а тепер же ж добре живемо . Треба жити майбутнім , а не минулим “… І в такому дусі далі . Хочу сказати всім – без минулого немає майбутнього . Людина без минулого – це зомбі , з яким можна робити все , що завгодно . Народ повинен ПАМ,ЯТАТИ ВСЕ , інакше страшне минуле приходитиме знову і знову . Слід ПАМ,ЯТАТИ ВСЕ заради своїх нащадків . І пам,ятати так , щоб це врізалося в пам,ять нащадків , щоб і вони передали в свою чергу цю пам,ять своїм нащадкам . Тільки тоді можна буде бути певними , що це не повториться . Останні події підтверджують необхідність такої пам,яті – забули , що таке московська орда і вона знову на наших кордонах чинить розбій , знову плюндрує нашу землю , вбиває наших громадян …

      • А это не бандеровские банды пришли в Донбасс наводить свои порядки,убивая несогласных?Не бандеровские банды убивали МИРНЫХ поляков на Волыни?За,что?
        Одни националисты поддержали других националистов и,что получилось?Расхерачила вас Красная армия!А ты не задумывался,что ваши порядки кому то не нравятся?Жалуетесь,что вам не дали спокойно убивать жителей Донбасса и Крыма?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ• магазин

• новини партнерів