Що за звір Snapdragon 855: характеристики преміальної платформи

  103

  Як і було обіцяно, компанія Qualcomm опублікувала технічні характеристики нової топової платформи Snapdragon 855. Днями пройшов тільки попередній реліз системи на чіпі, а сьогодні ми доповнюємо картину про неї свіжими подробицями.

  Сам виробник заявляє, що Snapdragon 855 відрізняється від усього того, що було до цього. Зокрема, мова йде про застосування самих передових технологій в мобільній індустрії, появі підтримки 5G і використанні багатогігабітного 4G-підключення. Завдяки можливостям штучного інтелекту нового покоління, робота камери, ігровий процес і управління енергоспоживанням стануть розумнішими, швидшими і інтуїтивно зрозумілішими, ніж будь-коли раніше. Нагадаємо, що під час анонсу чіпмейкер заявив, що нова однокристальна система заточена на роботу з AI і в три рази краще справляється з завданнями, пов’язаними з іноземними інвестиціями.

  Чіп містить вісім обчислювальних ядер Kryo 485 з піковою тактовою частотою 2,84 ГГц, архітектура трьохкластерна. Квартет економічних ядер (кастомізовані Cortex-A55) працює на частоті 1,8 ГГц, три середнього рівня продуктивності ядра (кастомізовані Cortex-A76) працюють з частотою 2,42 ГГц, і пропонується одне високопродуктивне ядро (модернізоване Cortex-A76), розігнане до частоти 2,84 ГГц. Приріст продуктивності в порівнянні з Snapdragon 845, який буде помітний за підсумками тестів в бенчмарках, Qualcomm оцінює в 45%. За графік відповідає відеоприскорювач Adreno 640, що забезпечує 20% приріст швидкодії в іграх. Виробничі норми – 7-нанометрів.

  Ще один коник новинки – нейронні обчислення. Але якщо в Kirin 980 і Apple A12 Bionic для цих цілей є виділений блок, то Qualcomm відмовилася від такої реалізації. За роботу штучного інтелекту тут відповідає центральний чіп, сигнальний процесор Hexagon 690 та інші модулі системи, а все це Qualcomm називає нейронним движком 4-го покоління AI Engine. Компанія декларує, що движок здатний обробляти до 10 трлн операцій в секунду. Це втричі більше, ніж у Snapdragon 845 і вдвічі перевершує показники Apple A12 Bionic.

  З’явився новий сигнальний процесор – тепер тут встановлений Spectra 380. Він пропонує підтримку запису відео 4К стандарту HDR10 +. Бездротовий зв’язок забезпечує модем X24, що підтримує LTE 20/13 з максимальною швидкістю завантаження до 2 Гбіт / с. Що стосується Snapdragon X50 з підтримкою 5G, то він пропонується як окрема мікросхема і виробникам потрібно буде її дозамовляти. Зроблено це для того, щоб на ринку з’являлися флагманські моделі і без підтримки мереж п’ятого покоління.

  Ще одна фішка Snapdragon 855 – Snapdragon Elite Gaming Experience. Це комплексне рішення, завдання якого розкрити весь потенціал ігрової продуктивності нової платформи. Йдеться про наявність спеціальних алгоритмів, що перешкоджають падінню fps в іграх, підтримку API Vulkan 1.1 і інші фішки. З інших особливостей мобільної платформи відзначимо підтримку Bluetooth 5.0, USB 3.1, дисплеїв до 4К HDR, кодеків H.265 (HEVC), H.264 (AVC), HDR10, HDR10 +, HLG, VP8, VP9, технологій Qualcomm TrueWireles, Broadcast Audio, швидкої зарядки Quick Charge 4.0+, NFC і 3D Face Detect (тривимірне розпізнавання осіб).

  Поділись

  • інші новини
  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин