Смартфони можуть діагностувати депресію за голосом і мімікою

  43

  Гаджети отримали можливість оцінювати психічний стан свого власника. Для цього використовується алгоритм, що звертає увагу на певний набір сигналів – слова, міміку і інтонацію.

  Американські вчені розробили досить простий, але дієвий спосіб діагностики стану людини за допомогою звичайного смартфона. Для розробки алгоритму фахівці провели інтерв’ю зі здоровими людьми, які страждають на психічні розлади. Така необхідність виникла тому, що статистика Всесвітньої організації здоров’я свідчить про те, що депресія відома 300 мільйонам жителів планети.

  Для своєчасного запобігання такого згубного для психіки стану і придумали простий метод, для якого необхідно мати всього лише смартфон. Таку роботу провели фахівці зі Стенфордського університету (США) під керівництвом професора Альберта Хака.

  Автори зазначили, що запропонований ними метод може бути застосований для діагностики за допомогою звичайного смартфона і записаних через нього інтерв’ю. Смартфони можуть діагностувати депресію по голосу і міміці, що тільки спростить завдання медикам. Проте, автори уточнюють, що обраний датасет може бути трохи упередженим через те, що зібрані в ньому матеріали збиралися за допомогою анімованого інтерв’юера, а не людини.

  Поділись


  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин