Створили клей для мозку: він успішно пройшов перші випробування

  570

  Наслідки черепно-мозкової травми поки що незворотні. Мільйони людей отримують інвалідність на все життя, але нові медичні технології скоро можуть все змінити.

  Джерело: University of Georgia

  Вчені з Університету Джорджії вперше довели, що тканини й функції мозку після важких травм можна відновити. Науковці створили гідрогель, який працює немов клей.

  Вчені застосували цей гідрогель на щурах з важкими черепно-мозковими травмами. Він захистив тканину мозку від руйнування й продемонстрував здатність функціонального відновлення нервової системи. Розробники назвали свій винахід “клеєм для мозку”.

  Дане дослідження готувалося близько п’яти років. Прочитавши його результати, ви повинні повірити, що у людей з важкими ЧМТ з’явилася надія,
  ​– заявив співавтор роботи Черльз Латчуман.

  Як працює клей для мозку

  У гідрогелі є структури, які зв’язуються з основним фактором росту фібробластів і нейротрофічним фактором мозку. Ці 2 захисних білкових фактори підвищують виживаність і ріст клітин мозку після важких черепно-мозкових травм.

  Раніше вчені вже виявили, що гідрогель захищає тканини мозку від серйозних ушкоджень. Але тепер дослідники удосконалили ліки, аби пришвидшити регенерацію і функціональну активність клітин мозку.

  Результати дослідження

  • Результат був очевидним вже через 10 тижнів.
  • Вчені зафіксували відновлення серйозних пошкоджень тканини мозку.
  • Загоєння у тварин, на яких використали гідрогель, відбувалося набагато швидше, ніж у тварин без використання гідрогелю.

  Джерело


  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин