Коли Україна переходить на зимовий час

  182

  Перехід на зимовий час в нашій країні традиційно проводиться в останню неділю жовтня.

  Цього разу неділю випало на 27 жовтня і в цей день українці переведуть стрілки годинника на одну годину назад. 4:00 необхідно перевести стрілки електронних і наручних годинників на годину назад, а смартфони і планшети зроблять це автоматично. Щоб рано не вставати, це можна зробити ще перед сном 26 жовтня.

  Наручний годинник і електронні краще завести напередодні ввечері, щоб вранці лише звірити точний час, а смартфони, комп’ютери і планшети синхронізуються з новим часом самостійно.

  При переведенні стрілок на годину назад виникає часова різниця з Білоруссю, Росією і непідконтрольними територіями України, де встановлено час UTC + 3 без сезонного переведення годинників.

  Україна переводить стрілки годинника на зимовий / літній час з метою економії електроенергії. Німеччина стала першою переходити на літній і зимовий час. Це сталося під час Першої світової війни, а прикладом німців пішли в Великобританії і США. Подібна практика дозволила економити на електроенергії, в першу чергу, на великих виробництвах.

  Годинники на залізничних і автовокзалах, а також в аеропортах будуть переведені автоматично. Якщо не знаєте, на який час орієнтуватися, – краще подивитися в квиток. На ньому вже буде встановлено змінене час. Якщо пасажир планує виїжджати в суботу, 26 жовтня, по старому часу і приїжджає в неділю, 27 жовтня, то він приїде за новим часом, яке буде співпадати з часом, зазначеному у квитку.

  Медики радять за тиждень до переведення стрілок годинника відмовитися від інтенсивних тренувань і не допускати перевтоми організму. У зону ризику автоматично потрапляють метеозалежні люди і люди з серцево-судинними захворюваннями.

  У ці дні також можливе погіршення самопочуття або зниження імунітету, і українцям рекомендують поповнювати запаси вітаміну D, адже сонце буде на годину раніше сідати. Для цього необхідно дотримуватися регулярний сон, частіше бувати днем ​​на вулиці, не набирати зайву вагу і налягати на морепродукти.

  А ось експерти астрономічної обсерваторії НАН України вважають, що Україна повинна залишитися в літньому час з 2020 року. Це дозволить людям раціонально використовувати світлий час доби.

  Поділись


  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин