Від 850 до 1700 грн. За прогули уроків батьків школярів можуть штрафувати

  628

  За систематичні пропуски занять у школі можуть ввести відповідальність у вигляді штрафу. Штрафуватимуть батьків школярів, котрі регулярно і без поважної причини відсутні на уроках. Про це говориться в постанові Кабміну No 684.

  У документі сказано, що за відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів поспіль з невідомих причин або без поважних причин, навчальний заклад невідкладно зобов’язаний надати інформацію службі у справах дітей, а ті в разі необхідності – повідомити поліцію.

  Уточнюють, що поважною причиною відсутності дитини в школі є хвороба, відпочинок з батьками або інші сімейні обставини. Один із батьків зобов’язаний повідомити шкільну установу про те, що дитина буде відсутня, і надати письмову заяву.

  Якщо дитина не відвідувала уроки з причини хвороби і зверталася до лікаря, то доказом поважної причини може стати медична довідка. Якщо ж такої немає, то потрібна заява від батька або матері про те, що у відповідний період дитина перебувала вдома під їхнім наглядом.

  Якщо дитина систематично пропускає заняття без поважної причини, а навчальний заклад не має інформації про те, де вона перебуває, то за законом батьків можна притягнути до адміністративної відповідальності.

  Такі справи розглядають на засіданнях суду. Попервах суд може призначити попередження або штраф у розмірі від 850 до 1700 грн.
  Якщо ситуація повториться, то батькам загрожує серйозний штраф – у розмірі від 1700 до 5100 грн, без урахування судового збору.

  Джерело: 112.ua

  Поділись


  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин