Мечеть Дженне

90
Підпишись на нашу сторінку у ФБ

Здається, що час тут зупинився. Такими були будинки Дженне, напевно, п’ять століть тому. Такими вони залишилися і зараз – цілком побудовані з глини, в повній відповідності з місцевим традиційним стилем. Найвідоміша будівля з глини, дбайливо зберігається тут вже більше ста років – Соборна мечеть, найбільша подібна мечеть в ісламському світі.

Іслам – головна релігія Малі, дев’яносто відсотків жителів якої є правовірними мусульманами. При цьому далеко не скрізь іслам є самим життям, складаючи її основу. Дженне – одне з таких місць, де мечеть – не просто будинок для молитви, а духовний центр міста. І саме тут знаходиться найбільше досягнення судано-сахельского стилю в архітектурі – глиниста мечеть, найбільша подібна мечеть у світі.

Мечеть повністю побудована з банко – суміші з глини, соломи і гною. З банко тут будують все – є навіть спеціальний комітет, ревно стежить за тим, щоб усі нові споруди в Дженне зводилися виключно з банко. Соборна мечеть була побудована в період між 1906 і 1909 років, і з тих пір практично щороку ремонтується – глина – матеріал неміцний, і якщо не оновлювати щороку стіни і дах, то будівля просто “розтане” в дощовий сезон.

Мечеть Дженне (1)

Мечеть Дженне (2)

Мечеть Дженне (3)

Мечеть Дженне (4)

Мечеть Дженне (5)

Мечеть Дженне (6)

Мечеть Дженне (7)

Мечеть Дженне (8)

Мечеть Дженне (9)

Поділись• магазин

• новини партнерів