Національний меморіал Гора Рашмор (Mount Rushmore National Memorial) — гора президентів

642

Національний меморіал Гора Рашмор ( Mount Rushmore National Memorial ) знаходиться біля міста Кістоун в Південній Дакоті, США. Гора відома тим, що в її гранітній гірській породі висічений гігантський барельєф висотою 18,6 метрів, який є скульптурними портретами чотирьох президентів США: Джорджа Вашингтона, Томаса Джефферсона, Теодора Рузвельта і Авраама Лінкольна.

До колонізації Америки на мові мешканців цієї місцевості племен сіу ця гора називалась «Шість дідів», але була перейменована в 1930-му році на честь Чарльза Рашмора (Charles E. Rushmore), американського бізнесмена – організатора експедиції, яка вперше відвідала цей район в 1885 -му році. Він же виділив на будівництво скульптур президентів $ 5000 – найбільша для США одноосібна пожертва на той час.

Роботи зі створення фігур велися з 1927-го по 1941-й роки під керівництвом скульптора Гудзона Борглум. Над скульптурною композицією працювало понад чотирьохсот робітників.

Зараз ця скульптурна композиція привертає величезну кількість туристів з усього світу, а також нерідко перетворюється на декорації для зйомок різних фільмів.

У фільмі «На північ через північний захід» гора була місцем дії вирішальних подій.
У фільмі «Скарб нації: Книга таємниць» гора – місце, де розташовується знайдений індіанський золоте місто.
У фільмі «Миротворець» з Дольфом Лундгреном гора Рашмор була обрана терористами в якості мішені для демонстрації наявності у них ядерної зброї і готовності його застосувати.
У фільмі «Багатенький Річі» була зроблена копія гори із зображенням сім’ї Річі. Гора називалася «Річмор». Вона була місцем схованки сім’ї Річі.
У фільмі «Марс атакує» портрети президентів були перероблені в портрети прибульців.
У фільмі «Глава Держави» портрет Мейса Гілліама – головного героя, був доданий в образ пам’ятника c особами президентів в Як п’яте президента.

Гора Рашмор (1)

Гора Рашмор (2)

Гора Рашмор (3)

Гора Рашмор (4)

Гора Рашмор (5)

Гора Рашмор (6)

Гора Рашмор (7)

Гора Рашмор (8)

Гора Рашмор (9)

• магазин

• новини партнерів