Юна Руслана, дебют ТНМК і запальний “Шикидим”: улюблені українські хіти 90-х

617

Радіо МАКСИМУМ продовжує рубрику про українську музику, де ви почуєте улюблені пісні різних періодів. До вашої уваги третя добірка треків 90-х, які чи не кожен з нас знає напам’ять.

Дев’яності ознаменувалися справжнім бумом нових імен в українській музиці. Хтось з них став яскравою зіркою, а комусь пощастило менше. Пропонуємо вам згадати ті часи, коли ми кидали всі справи, щоб подивитися “Територію-А” або “Хмарочос”.

Ловіть потужну порцію ностальгії та співайте улюблені хіти разом з Радіо МАКСИМУМ!

Юлія Лорд і Скрябін – Брудна, як ангел

Справжній хіт 90-х, який зробив молоду співачку Юлію Лорд та гурт “Скрябін” дуже популярними. Сам Андрій Кузьменко називав цю пісню однією зі своїх найсильніших робіт. Проривом став і кліп на “Брудну, як ангел”, який у 98-му отримав три найбільші нагороди в Україні.

Цікаво, що Юлія Лорд, окрім популярності, знайшла в “Скрябіні” ще й своє кохання – співачка одружилася з тодішнім учасником гурту Ростиславом Домішевським, який потім став її продюсером. На жаль, невдовзі Юлія випала із музичного життя України. Зараз вона намагається повернутися в шоу-біз, але її нові пісні вже не стають хітами.

Мертвий Півень – Ми помрем не в Парижі

Одна з найбільш знакових пісень в українській музиці, яку гурт “Мертвий Півень” створив із вірша української поетеси Наталки Білоцерківець З цією ліричною піснею група виграла на фестивалі “Червона Рута”. “Ми помрем не в Парижі”– балада про “втрачене” покоління 80-х і нездійсненні мрії. Кілька разів змінюючи учасників та звучання, колектив проіснував до 2011-го.

Нумер 482 – Трилер

Колектив з одеським корінням став шалено популярним вкінці 90-х – на початку нульових. Оригінальну назву гурту придумав вокаліст Віталій Кириченко. 482 – це не тільки перші цифри маркування українських товарів, але й телефонний код Одеси. На піку популярності група раптово розпалася, але в 2014 році учасники знову возз’єдналися та повернулися в український шоу-біз із новим хітом “Добрий ранок, Україно”. Тож, далі буде.

Андрій Заліско – Так буває

Львів’янин Андрій Заліско почав займатися музикою ще змалку. Після перемог у кількох фестивалях перспективного музиканта помітив сам Василь Зінкевич. Уже в 1995 році Заліско випустив першу касету з хітом під назвою “Так буває” у стилі поп-рок. Опісля артист почав співпрацювати з “Територією А”, знімати кліпи, гастролювати Україною. До 2008 року ім’я Андрія Заліска ще було на слуху, але зараз про нього згадуємо хіба що ми ;)

ТНМК – Зроби мені хіп-хоп

Наш улюблений гурт сформувався на початку 90-х. Спочатку хлопці співали російською, але саме україномовні пісні зробили “Танок на Майдані Конґо” відомими. Перший альбом ТНМК під назвою “Зроби мені хіп-хоп” одразу підкорив слухачів своїм небанальним підходом до музики та цікавим гумором.

Кому Вниз – Суботів

Історія легендарного гурту “Кому Вниз” ділиться на “до” і “після” фестивалю “Червона рута-89”. Спершу колектив виконував російськомовний репертуар з антирадянською риторикою, а от на фестивалі хлопці представили україномовні твори, які одразу припали до душі українцям. Соціально-історична тематика “Кому Вниз” не залишила байдужими слухачів. До вашої уваги композиція “Суботів” на слова Тараса Шевченка, яка стала першим, але далеко не останнім широковідомим твором команди.

Турбо-Техно-Саунд – Судний день

Івано-франківський “Турбо-Техно-Саунд” починався в 1992 році з денс-гурту “Турбо”. У 1996-му вже в оновленому складі їхній старий хіт “Судний день” добирається до другого місця в хіт-параді “12 мінус 2”. Це вперше денсова композиція здобула таке високе місце! Утім, надалі ТТС перестав прогресувати – і якщо на концертах він ще вдало викручувався, то неякісні записи не дозволяли завоювати популярність у радіослухачів. До 2000-х гурт не “дожив”, але деякі його хіти ми пам’ятаємо досі.

Руслана – Світанок

Саме вкінці 90-х на українському небосхилі з’являється ще одна зірка – юна Руслана Лижичко. Хіти дебютного альбому співачки під назвою “Мить весни. Дзвінкий вітер” й досі залишаються візитівкою переможниці Євробачення-2014.

Віктор Павлік – Шикидим

Народний артист України Віктор Павлік починав із гурту “Анна Марія”. Саме в складі цього колективу він здобув популярність, підкоривши хітом “Ти подобаєшся мені” всіх українок. Але співак вирішив “забити” на славу, та подався до Туреччини вслід за коханою. Робота в складі тамтешньої групи “Мідас” дала поштовх народженню хіта “Шикидим”, з яким у вересні 1996 року співак повернувся в Україну. Ця пісня одразу стала “народною”. А ви ще не забули слова? Нумо разом!

Ой мамо, Шикидим, Шикидим,
Ой мамо, Шикидим, Шикидим…

Марія Бурмака – Розлюби

Юна харків’янка після перемоги на фестивалях “Оберіг” та “Червона рута” (друга премія) в 1989 році стрімко увірвалася на український музичний Олімп. Уже за кілька років вона отримала звання заслуженої, а потім і народної артистки України. При цьому Марія Бурмака поєднувала кар’єру співачки із робою на телебаченні та брала активну участь у Студентському голодуванні на Граніті, а потім і в Помаранчевій революції та Революції Гідності. Бурмака й досі випускає нові пісні, але колишньої популярності вони не здобувають.

Наступного тижня чекайте нову порцію ностальгії, а тим часом діліться своїми улюбленими хітами 90-х у коментарях.