Читай українське: найкращі новинки вітчизняної літератури 2017

4656

2017 рік перейшов середину і українські письменники тішать читачів літературними новинками. Деякі книжки вже встигли привернути увагу поціновувачів української літератури. Ми пропонуємо вам добірку творів, що за цей короткий термін вже прийшлись до душі читачу.

«Земля Загублених». Калитко Катерина

Інколи, Земля Загублених необхідна кожному з нас. Вона мандрує з нашої теперішньої реальності до паралельної, забираючи на свою територію усіх тих, хто почувається «загубленим» серед оточуючих людей.

Кожен раз, коли хтось гостро відчуває свою відчуженість від цього світу і приходить до висновку, що йому тут місця немає – Земля Загублених приходить за ними та забирає  до таких же «інакших», котрі в певній мірі є одне одному родичами. А значить, певною мірою – ця земля є для усіх них домом, якого у них ніколи раніше не було.

Кожна історія цієї книжки розповідає про когось з таких «загублених», втім, бодай одна з них зачепить вас за щось дуже особисте.

«№ 2». Остап Дроздов

Скільки ви вже бачили чи читали книжок про Україну? Здавалося б, складно написати про неї «по-новому». Але Остапу Дроздову це цілком вдалось. Він говорить про усі ті неприємні речі, які ми всі бачимо в країні, а також про ті всі неприємні речі, які ми не бачимо в собі.

Це історія людини, котра змогла втекти до іншої країни, але не змогла втекти від себе. Про нове ставлення, котре з’явилось у нього до України в еміграції. Про те почуття до своєї країни, котре не зникає, попри те, що ти відчув на собі всі «прикраси» життя у ній.

«Харків 1938». Олександр Ірванець

Книжка для тих, хто встиг відчути ностальгію за «дев’яностими». В ній ви знайдете і те, за чим скучили і те, про що забули. Ви відчуєте часом полегшення, а часом роздратування і задумаєтесь, чи дійсно ви скучили за Україною «дев’яностих».

Книжка межує між «альтернативною реальністю» історії і звичайною пародією з елементами сатири. Події роману закручуються у карнавалі, де всі зациклені за «тілесних» потребах людини, котрі межують із тваринними. Всі п’ють, їдять і розважаються. Вистачає у творі і еротики, але нею все не обмежується, піднімаються і більш серйозні теми.

«Ловець океану». Володимир Єрмоленко

Європейські письменники полюбляють писати свої варіації на «Одіссею» Гомера. І ось сучасна українська література побачила свій варіант «Одіссеї» від Володимира Єрмоленка. Перші його дві книжки читачі високо оцінили, тож звістка про вихід твору «Ловець океану» одразу привернула їх увагу.
Автор розповідає своє бачення щодо пошуку власного «Я» у світі, про власні пошуки та власні знахідки.

У Романі Єрмоленка гармонійно поєднується атмосфера класичної «Одіссеї» з її філософськими роздумами та сучасне бачення людини і світу.

«Німа». Юлія Гук

Що відбувається, коли із абсолютно «неземної» та творчої особистості роблять піддослідного щура? Саме так себе відчуває головна героїня роману, котра розмірковує про теми актуальні для кожної людини: пошук кохання та пошук власного місця у цьому світі. Дівчина, котра раніше малювала та не уявляла свого життя без творчості – тепер працює у сфері працевлаштування. Вона допомагає шукати роботу таким же розчарованим та загубленим, як вона: колишнім музикантам, письменникам та художникам.

Що вона при цьому відчуває, приймаючи щодня таких самих «невдах», якою почувається героїня? Зневагу та відразу до них, тих хто також опустив руки, чи співпереживання? Ця психологічна драма зачіпає достатню кількість актуальних  життєвих питань, аби її варто було прочитати.

«Череп». Олег Шинкаренко

Роман Олега Шинкаренка розповідає про те, що являє собою «русскій мір». Про те, як журналісти маніпулюють свідомістю людей. Як люди йдуть бездумно туди, куди їм скажуть і роблять те що їм скажуть, не думаючи про наслідки. Трагікомічна і абсурдна історія, котру ми всі відчули на собі, тому вона вже більш не здається нереальною. Автор кожному персонажу книги надав відповідну мову, діалект, завдяки якому можна зрозуміти, про кого саме йдеться у творі.

«Сага про Кайдашів». Олексій Кононенко

Ще одна сучасна інтерпретація класичного твору. Цього разу – відомої всім із дитинства «Кайдашевої сім’ї» Івана Нечуя-Левицького. Суто українська історія про родину Кайдашів переродилась у сучасну сагу-поему завдяки Кононенку. Віршовані рядки твору просякнуті українським побутом та звичаями, а також кожному зрозумілими жартами. Вона припаде до душі кожному, хто скучив за романтичними і водночас кумедними, простими та «народними» історіями.

До кінця року письменники обіцяють порадувати нас ще не однією літературною новинкою, тож варто негайно братись за прочитання цих книжок, адже на нас неодмінно чекає поповнення!

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua• не пропусти