Все про ЄВІ та ЄФВВ 2023

  1857

  Тест з іноземної мови є обов’язковим, якщо бажаєте навчатися у магістратурі. Адже ми тісно співпрацюємо з іншими країнами, в тому числі у науковій сфері.

  Не всі вивчали англійську. Можна обрати:

  • англійську;
  • французьку;
  • німецьку;
  • іспанську.

  Магістратура доречна, якщо ви хочете далі займатися науковою діяльністю і вступити до аспірантури. Також наявність диплому магістра важлива для державних та керівних посад.

  Підготовлено за підтримки маркетплейсу Букі
  Підготовлено за підтримки маркетплейсу Букі: https://buki.com.ua/ru/

  Що таке ЄВІ?

  Це тест на знання іноземної, який здається при вступі до магістратури. За структурою тести однакові, і до них ви можете підготуватися самостійно чи з репетитором. Звичайно, у другому випадку буде дещо легше. Оскільки:

  • репетитор структуровано подасть матеріал;
  • підтягне слабкі місця;
  • поповнить запаси лексики;
  • покращить знання граматики.

  Дві частини має цей іспит. Спочатку іде читання тексту та до нього завдання  на розуміння змісту, встановлення відповідностей. Потрібно знати зміст, логіку, ідею тексту, щоб успішно виконати цей блок завдань. Також знадобиться вміння дізнаватися із контексту про значення слів, які ви не знаєте. Це напрацьовується шляхом читання багатьох текстів іноземною мовою.

  У другій частині завдання на лексику та граматику. На обидві частини тесту необхідно витратити 60 хвилин часу.

  Для початку треба визначити ваш рівень англійської. Але яким би він не був, за 4-6 місяців можна адекватно підготуватись. Самостійно це зробити важко, хоча, звичайно, є самовчителі, розмовники. Якщо у вас початковий рівень мови, вони мало чим допоможуть.

  Графік вступних випробувань на магістратуру 2023 ще невідомий.

  Що за тест ЄФВВ, та кому його треба складати?

  Ще один вид тестування для бажаючих потрапити до магістратури. Але він не для всіх спеціальностей. Ось перелік:

  • 05 «Соціальні та поведінкові науки»;
  • 06 «Журналістика»;
  • 07 «Управління та адміністрування»;
  • 08 «Право»;
  • 28 «Публічне управління та адміністрування»;
  • 29 «Міжнародні відносини».

  Вступники складають предметний тест та загальних навчальних компетенцій. Ці дві частини тестування відбуваються у різні дні.

  Що ж відносять до загальних навчальних компетенцій? За допомогою тесту у вступників перевіряють критичне та аналітичне мислення, рівень комунікативних навичок.

  Предметний тест дає уявлення про те, наскільки вступник володіє фахом.

  Графік вступних випробувань на магістратуру 2023 ще невідомий.

  Підготовлено за підтримки маркетплейсу Букі
  Підготовлено за підтримки маркетплейсу Букі: https://buki.com.ua/ru/

  Як успішно здати тести у магістратуру у 2023 році?

  Радимо починати готуватися зараз. Опрацюйте список літератури, подумайте про те, щоб найняти собі на допомогу репетитора. Це особливо стосується іноземних мов. Тест доволі складний, особливо не для гуманітарних спеціальностей. Чому так? Бо студенти технічних, економічних, природничих спеціальностей нерідко нехтують систематичним вивченням іноземної мови. Тому потрібно підтягнути слабкі місця, особливо граматику.

  Кілька порад:

  • читайте більше текстів іноземною мовою;
  • дивіться фільми;
  • слухайте подкасти;
  • робіть граматичні вправи.

  Можна допомогти собі, не тільки найнявши репетитора, але й обравши курси. Проте варто зазначити: групові заняття ніколи не дають такого ефекту, як персональні з викладачем, бо вам не приділяють стільки уваги.

  Зручно займатися онлайн. Це економить час. Ви не будете прив’язані до транспорту, повітряних тривог. Заняття в комфортних умовах завжди більш ефективні. Вам знадобиться мінімум обладнання. Для занять цілком підійде звичайний смартфон.

  Тонкощі екзамену 2023 року

  Фаховий тест потрібен не всім вступникам на магістратуру. А от з іноземної мови його здає кожен абітурієнт. На будь-які спеціальності, окрім перерахованих у минулому розділі, потрібно здавати ЄВІ, а ЄФВВ не потрібен!

  Для вступу можна використати лише цьогорічні сертифікати ЄФВВ. Це суттєва деталь, на яку неодмінно слід звернути увагу!

  Хто правильно підготується, почуватиметься впевнено. Не бійтеся, а готуйтеся з викладачем чи репетитором. Вам знадобиться англійська мова так чи інакше, вимога щодо її знання є зараз майже у кожній вакансії. Рано чи пізно доведеться вивчити принаймі одну іноземну мову. Це корисно, збагачує, дозволяє впевнено почувати себе за кордоном та особливо актуально зараз, коли Україна нарешті отримала статус кандидата у члени ЄС. Це історичний та дуже важливий крок.

  Усі складнощі можна подолати, якщо вивчати мову систематично. Радимо спілкуватися з іноземцями, відвідувати розмовні клуби. Так ви зможете за досить короткий проміжок часу суттєво покращити лексику та навіть будувати синонімічні ряди. Подібні завдання будуть і на іспиті.

  Сподіваємось, що ця інформація була корисною.